Proti Dallasu se zadařilo, pomohl návrat Kunitze

Návrat {chris-kunitz}{Chrise Kunitze} do sestavy zapůsobil na Tučňáky jako polití živou vodou. Po dvou prohrách s Philadelphií Pens zabrali a porazili celek Dallasu vysoko 5:1. O čtyři góly se přitom postarala právě {chris-kunitz}{Kunitzem} posílená první řada, v níž se dvěma góly a jednou asistencí zazářil {sidney-crosby}{Sidney Crosby}.

"Z těch proher s Philadelphií jsme nebyli moc nadšeni, museli jsme se zlepšit," sdělil po zápase {sidney-crosby}{Crosby} a pokračoval: "Chtěli jsme si dnes být jisti tím, že nastoupíme a budeme tvrdě dřít. Doufám, že se stejným nasazením, odhodláním a intenzitou odehrajeme i zbytek sezóny."

{chris-kunitz}{Chris Kunitz} dostal povolení od lékařů nastoupit poté, co v posledních dnech laboroval se zraněním v dolní části těla, které mu nepovolilo nastoupit ve dvou utkáních. Stejný počet zápasů vynechal i {james-neal}{James Neal}, který dnes také nastoupil. Ten trpěl příznaky otřesu mozku.

"První řada udávala v zápase tón," sdělil trenér Dan Bylsma. "Prosazovali se hned od počátku utkání, nejvíce {sidney-crosby}{Sidney Crosby}. S {chris-kunitz}{Kunitzem} a {lee-stempniak}{Stempniakem} dnes tvořili velkou sílu. Je těžké proti nim hrát."

V brance Penguins nastoupil {jeff-zatkoff}{Jeff Zatkoff}, který k vítězství přispěl dvaatřiceti zákroky. Díky výhře si Pens udrželi pětibodový odstup od vedoucího celku Východní konference Bostonu Bruins, který dnes také vyhrál, 4:2 nad New Jersey. Dallas zůstal dva body od hranice postupu do play off.

Do vedení se v zápase Pittsburgh dostal už v jeho páté minutě, kdy se pěknou akcí zaskvěl {sidney-crosby}{Sidney Crosby}. Společně s {craig-adams}{Craigem Adamsem} nejprve obral o puk rozehrávající hráče Dallasu a poté backhandovou kličkou obelstil jak svého bývalého spoluhráče Sergeie Gonchara, tak i brankáře Kariho Lehtonena. Ten se vrátil po třízápasové pauze způsobené otřesem mozku.

"Cítil jsem, že jsem měl díky několika zákrokům dobrý start. Pak se z toho ale stal jeden z těch zápasů, kdy tam soupeři z několika málo šancí spadne skoro vše. Do příště se musím zlepšit, stejně tak jako všichni ostatní," vyjádřil se po zápase Lehtonen.

Dallas pak ve třinácté minutě snížil, první třetinu však přesto vyhrál Pittsburgh. Čtyři a půl minuty před první sirénou se totiž prosadil dorážkou střely {lee-stempniak}{Leeho Stempniaka} navrátilec {chris-kunitz}{Chris Kunitz}.

Sám {lee-stempniak}{Stempniak} pak ve druhé třetině přidal její jediný gól a zvýšil na 3:1. Prosadil se zblízka z brankoviště, když dokončil pěknou akci celé pětice hráčů Pens, kteří ji započali ve vlastním obranném pásmu. O minutu a půl později měl velkou šanci snížit Vern Fiddler, který sice dokázal dostat puk skrz {jeff-zatkoff}{Zatkoffa}, ve vstřelení gólu mu ale zabránila levá tyč.

"Ve druhé třetině jsme měli několik hodně dobrých šancí, netrefovali jsme ale bránu. Zabil nás až soupeřův třetí gól, do té doby jsme mohli několikrát vyrovnat," nechal se po utkání slyšet kouč Dallasu Lindy Ruff.

Ve třetí třetině se pak nejprve podruhé prosadil {sidney-crosby}{Sidney Crosby}, když dorážel do zcela odkryté brány střelu {matt-niskanen}{Matta Niskanena}, a po něm vstřelil v oslabení gól {brandon-sutter}{Brandon Sutter}. Ten musel potvrdit videozáznam.

"Myslím, že každý udělal dobrou práci. Naše oslabení byly perfektní, blokovali jsme střely a brankář je chytal. Naši útočníci pak dokázali udržet puk a znemožňovali soupeři se s ním rychle pohybovat," zhodnotil zápas {chris-kunitz}{Chris Kunitz}.

19. 03. 2014, Will, Převzato a přeloženo z nhl.com

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série
Sidney Crosby Pts 4 zápasy
Pts 2 zápasy
Patric Hornqvist Pts 2 zápasy
A 2 zápasy
Čekající na milník
Příští zápasy
Poslední zápasy
Kanadské bodování
Góly
Asistence
Výročí narození
Randy Hillier 1960 (Kanada, 63 let)
Ty Conklin 1976 (USA, 47 let)
Anketa
V dresu Pittsburghu bych v příští sezóně nejraději viděl

Phila Kessela
15203 hlasů, 23% (15203)
Jeff Skinner
13266 hlasů, 20% (13266)
Patricka Sharpa
13452 hlasů, 20% (13452)
T.J. Oshieho
12960 hlasů, 20% (12960)
Martina St. Louise
11109 hlasů, 17% (11109)

Celkem hlasů: 65990
Tento den v minulosti