Zajímavosti: Do play off s nováčky

Když útočník Connor Sheary přemýšlel o svém vůbec prvním startu v play off NHL, napadlo ho, že se bude určitě cítit podobně, jako když absolvoval svůj první zápas. "Budou s tím spojené všechny ty nervy, vzrušení a podobné věci. Jakmile ale naskočím poprvé na led, bude to dobré. Všechny ty pocity se pokusím přeměnit v pozitivní energii," pověděl.

Sheary v tom ale nebude zdaleka sám. Na soupisce Penguins pro dnešní zápas proti NY Rangers může být celkem až devět hráčů bez předchozích play off zkušeností. Kromě něj by mezi ně mohli patřit i útočníci Tom Kuhnhackl, Bryan Rust a Oskar Sundqvist, obránce Derrick Pouliot a brankáři Matt Murray s Tristanem Jarrym. Všem těmto hráčům je mezi 20 a 24 lety.

"To je to nejlepší, co se mladému hráči může stát - že nastoupí do zápasů play off," sdělil trenér Pens Mike Sullivan. "Je to vzrušující, je to něco, pro co hrajeme odmalička hokej."

"Tito hráči dostanou příležitost, na kterou se těší a na kterou jsou nabuzeni. Jsou navíc obklopeni partou veteránů, která jim bude pomáhat," pokračoval Sullivan.

Poprvé si play off mohou zahrát i brankář Jeff Zatkoff a obránce Justin Schultz, který hrál poslední tři roky za Edmonton.

"Chceme zažít v play off dlouhou cestu, nechceme být v roli těch, co se teprve učí," hlásí odhodlaně Sheary. "Chceme hrát dobrý hokej a být nejlepší."

Bennettův stav v otaznících

I když útočník Beau Bennett hlásí, že se každým dnem cítí lépe, tak zároveň přiznává, že by ho jeho rameno mohlo v play off limitovat, i kdyby se uzdravilo.

"V této části sezóny musí dostat přednost hráči, kteří jsou schopni dělat svou práci na sto procent a nejsou ničím limitováni," sdělil Bennett, který se v úterý přidal k týmovým tréninkům. "Tom Sestito odehrál poslední dva zápasy skvěle."

Kromě posledních dvou utkání základní části chyběl Bennett předtím ve dvaačtyřiceti případech. "Samozřejmě, že chci hrát. Jedná se ale o týmový sport, nechci být kvůli své indispozici slabým článkem. Vše by se mělo vyjasnit do dvou dnů, uvidíme, co se stane."

Crosby o otřesech mozku

"Nejdůležitější je vrátit se, až budete připraveni. Pak se budete moct vypořádat s čímkoli, co přijde. Během rekonvalescence musíte věřit, že věci, které děláte, vedou správným směrem. Musíte poslouchat ty správné lidi a dělat, co vám řeknou. Myslím, že každý si je problémů způsobených otřesem mozku vědom," odpověděl Sidney Crosby na otázku ohledně otřesu mozku jeho kolegy Marca-Andre Fleuryho.

13. 04. 2016, Blackngold, Převzato a přeloženo z deníku Tribune Review

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série
Sidney Crosby Pts 4 zápasy
Pts 2 zápasy
Patric Hornqvist Pts 2 zápasy
A 2 zápasy
Čekající na milník
Příští zápasy
Poslední zápasy
Kanadské bodování
Góly
Asistence
Výročí narození
Arron Asham 1978 (Kanada, 46 let)
Jim McGeough 1963 (Kanada, 61 let)
Sergei Gonchar 1974 (Rusko, 50 let)
Anketa
V dresu Pittsburghu bych v příští sezóně nejraději viděl

Phila Kessela
15284 hlasů, 23% (15284)
Jeff Skinner
13411 hlasů, 20% (13411)
Patricka Sharpa
13474 hlasů, 20% (13474)
T.J. Oshieho
13055 hlasů, 20% (13055)
Martina St. Louise
11199 hlasů, 17% (11199)

Celkem hlasů: 66423
Tento den v minulosti