Wilkes - Barre Penguins vs. Bridgeport Sound Tigers 1:2

Stav série je 1:0 pro Bridgeport

Wade Dubielewicz byl před dvěma lety nejlepším gólmanem v American Hockey League, když vytvořil ligový rekord v průměru branky na zápas a v procentuální úspěšnosti zákroků. Dany Sabourin se zase stal nejlepším brankářem letos. Sabourin byl jmenován do All-Star týmu a vyhrál ocenění Baz Bastiena a Hap Holmese, které se udělují za nejlepší statistické výsledky. První setkání těchto úspěšných klubů se výrazně podepsalo na výsledku prvního osmifinálového zápasu playoff AHL, když hosté z Bridgeport Sound Tigers porazili ve Wachovia Arena Wilkes-Barre Penguins 2:1. Dubielewicz duelu porazil svého oponenta, když pochytal 24 z 25 střel, zatímco Sabourin měl ?pouze? 23 úspěšných zákroků.

Vítězná trefa přišla v polovině zápasu, kdy Justin Papineau propasíroval puk pod Sabourinovým pravým betonem. ?Byli dva na jednoho,? řekl Sabourin. Jejich hráč mě srazil a já jsem nebyl schopen kontrolovat situaci. ?Zákrok se povedl, ale beton byl za brankovou čárou.? Výsledný gól dal Sound Tigers dvoubrankové vedení, ale Penguins se nevzdávali. Za 26 sekund střelou z voleje snížil Jonathan Filewich. ?Byl jsem ve správnou dobu na správném místě,? řekl Filewich.

Robert Nilsson za Bridgeport otevřel skóre na začátku třetiny, když dva hráči Penguins nezvládli situaci a dva hráči Wilkes-Barre byli vázáni za bránou. Tato trefa společně s Papineauovou stačila na vítězství v prvním zápase. Dubielewicz se nejvíce předvedl při úniku Maxima Talbota. Ve třetím dějství navíc zastavil 13 pokusů domácích. ?Musíme zlepšit naši přesilovou hru,? řekl Filewich, který upozornil na pět nevyužitých přesilovek večera. ?Hráli jsme opravdu naplno, ale neměli štěstí.? Obě mužstva se opět střetnou v sobotu ve Wilkes-Barre, poté se série přesune do Bridgeportu.

21. 04. 2006, Will

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série