Třetí třetina rozhodla o další prohře Penguins

Jako by si letos jezdili soupeři Penguins do Civic Areny léčit své nemoci. Před dvěma dny tu Buffalo, vlastník pouhých tří z 24 možných venkovních bodů, dokázalo vybojovat remízu 2:2 poté, co 0:2 prohrávalo. O další tři dny dříve tu už podruhé v této sezóně dokázali zvítězit Devils, kteří to jinak dokázali pouze čtyřikrát. A naposled včera večer Chicago. To, ačkoliv dalo v posledních pěti zápasech vždy maximálně dvě branky, dokázalo vyhrát díky čtyřem gólům ve třetí třetině 6:3.

"Myslím, že jsme v posledních pěti zápasech dali jen dva góly. A když k tomu přidáte to, že jsme v posledních šesti pokusech vyhráli jen jednou, snažíte se to změnit," řekl po zápase útočník Chicaga Denis Savard, který vstřelil tři branky.

Penguins jsou však, jak se zdá, vůči léčivým schopnostem své haly imunní. Za posledních sedm měření sil zde totiž ani jednou nevyhráli, pouze třikrát remizovali. Podobná je z posledních sedmi zápasů i jejich celková bilance, to také ani jednou nevyhráli a remizovali jen dvakrát. A vzhledem k tomu, že teď Pens čekají zápasy s Philadelphií a Washingtonem, může být ještě hůře.

"Vůbec jsme do hry nevložili emoce ani intenzitu. Bylo to jako by poslední věc, kterou chceme pro vítězství udělat, měla být snaha nebo nějaké obětování," stěžoval si po zápase trenér Pens Bob Berry, který zároveň ale vyzdvihl výkon své čtvrté formace ve složení {troy-loney}{Troy Loney}, {mitch-lamoureux}{Mitch Lamoureux}, {kevin-mccarthy}{Kevin McCarthy}. "Byl to náš nejlepší útok. Předvedli úsilí, které ze sebe naopak nevydali ti, od kterých se to očekává."

K vítězství včera přitom Pens zas až tak daleko nebyli. První třetinu sice kvůli prvnímu gólu Denise Savarda prohráli 0:1, v té druhé se ale vzepjali k lepšímu výkonu a vyhráli ji 3:1. Pomohly k tomu zejména dva góly v přesilových hrách, které po přihrávkách {john-chabot}{Johna Chabota} vstřelili {mike-bullard}{Mike Bullard} a {warren-young}{Warren Young}. Třetí gól, jeho vůbec první v NHL, pak za stavu 2:2 přidal {troy-loney}{Troy Loney}. "Po druhé třetině jsme byli na koni. Mysleli jsme si, že v té třetí budeme hrát dobře a vyhrajeme," sdělil obránce {todd-charlesworth}{Todd Charlesworth}.

"Jako dítě snad každý sní o tom, že vstřelí v NHL gól," prozradil {troy-loney}{Loney}, který zároveň sdělil, že jeho mužstvu srazil vaz pátý gól Chicaga. Ten přišel v čase 55:52 a vsítil ho Bill Gardner.

Kouč Chicaga Orval Tessier si nebyl jist, kdy přesně se jeho tým ve třetí třetině vzchopil. Přesně však věděl, kdo obrat skóre vedl. "Ukázala tu schopnost našich veteránů vést mužstvo. V první části zápasu jsme udělali nějaké chyby, ale dokázali jsme se z nich poučit."

Nejvíce zazářil Denis Savard, který ke svému jednomu gólu z první třetiny přidal v závěrečné části hry ještě další dva. Společně s Darrylem Sutterem byl tím, který Chicago pozvedl k výhře. "Stříleli do růžků branky, {denis-herron}{Denny} proti tomu nemohl nic udělat. Musíme se nějak pokusit začít vyhrávat," sdělil po utkání {john-chabot}{John Chabot}.

K zajímavostem utkání z pohledu Penguins určitě patřilo trestné střílení, devatenácté v historii klubu, kterým byl v první třetině odměněn {andy-brickley}{Andy Brickley}. Brankáře Murraye Bannermana se mu však překonat nepodařilo. Ten už byl díky kličce překonán, zoufale se snažil zasáhnout i odhozením hokejky, {andy-brickley}{Brickley} ale bohužel těsně minul zadní tyč, na kterou mířil. Trestné střílení proměnili dosud jen čtyři hráči Penguins.

30. 11. 1984, James, Převzato a přeloženo z deníků Pittsburgh Press a Post-Gazette

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série
Sidney Crosby Pts 4 zápasy
Pts 2 zápasy
Patric Hornqvist Pts 2 zápasy
A 2 zápasy
Čekající na milník
Příští zápasy
Poslední zápasy
Kanadské bodování
Góly
Asistence
Výročí narození
Michel Ouellet 1982 (Kanada, 42 let)
Richard Zemlak 1963 (Kanada, 61 let)
Anketa
V dresu Pittsburghu bych v příští sezóně nejraději viděl

Phila Kessela
15278 hlasů, 23% (15278)
Jeff Skinner
13404 hlasů, 20% (13404)
Patricka Sharpa
13467 hlasů, 20% (13467)
T.J. Oshieho
13041 hlasů, 20% (13041)
Martina St. Louise
11185 hlasů, 17% (11185)

Celkem hlasů: 66375
Tento den v minulosti