Pens vyhráli, jejich střelecká impotence však pokračuje

I když se znovu nedokázali prosadit v přesilových hrách a dohromady vstřelili jen dva góly, tak opět vyhráli. Po hubeném vítězství 2:0 nad Ottawou tentokrát Penguins porazili 2:1 Toronto. Góly dali během první třetiny v krátkém sledu Evgeni Malkin a Olli Maatta.

"Měli bychom dávat více gólů," sdělil kriticky Evgeni Malkin. "Máme čtyři dobré útoky, dva góly na celý zápas je málo."

Jedním z důvodů, proč Penguins neskórují, je trápení se kapitána Sidneyho Crosbyho. Ten si zatím nepřipsal bod v ani jednom utkání letošní sezóny a podobně je na tom přesilová hra Pens. Ze sedmnácti letošních pokusů nebyl v gólovou radost proměněn ani jeden.

"Přesilové hry nám nejdou," prozradil Malkin. "Těžko ale říct, co přesně nefunguje."

Jak se však Penguins nedaří v útoku, tak se jim daří v obraně. Brankář Marc-Andre Fleury dostal v posledních dvou utkáních jediný gól a dnes, ve svém šestistém zápase v NHL, si připsal celkem 26 zákroků. V deseti posledních zápasech po čistém kontu má skvělou bilanci osmi výher a dvou porážek.

To, co od něj vedení Pens očekává, nesplňuje zatím ani Phil Kessel. V utkání proti svému bývalému zaměstnavateli si sice připsal sedm střel (z toho dvě na bránu), neskóroval však ani jednou. Největší šanci mu ve druhé třetině po přihrávce Sidneyho Crosbyho vychytal brankář Jonathan Bernier.

"Po každém zápas se jen můžete ptát na to, kolik šancí jsme zase neproměnili," mluvil Kessel zklesle. "Dostáváme se ale do nich, příště musíme rozbíjet led a proměňovat je."

Penguins vedli 2:0 už v sedmé minutě, kdy si vzal trenér Leafs Mike Babcock oddechový čas. Ten pomohl naštěstí pro Pens jen částečně, ke zkorigování stavu na 2:1.

"Druhou třetinu jsme neměli moc dobrou," sdělil trenér Pens Mike Johnston. Hráčům Toronto se toho ale nepodařilo využít, na Marca-Andreho Fleuryho nevyzráli.

"Takhle to v hokeji chodí. Útok se někdy prostě vytratí. Musíte ale dál hrát svoji hru," pověděl Fleury po zápase.