Malkin připraven na NHL

Pokud by se Evgeni Malkin rozhodl po sezóně konečně podepsat s Pittsburgh Penguins smlouvu, možná by to znamenalo, že tým z města posledního výherce Super Bowlu by se nemusel potácet na dně NHL, ale mohl by v klidu projít do vyřazovací části.

Určitě je to těžký úkol pro jednoho jediného hráče, avšak pokud by to měl nějaký hokejista dokázat, tak je to právě on. Devatenáctiletý Rus je považován za jeden z největších talentů, když jeho jméno není známé pouze v ruské Superlize. Malkin se již objevil na loňském Mistrovství světa a letos byl vybrán na olympiádu v Turíně. Se svou jedinečnou kombinací velikosti, rychlosti a technické zdatnosti, by tak mohl po boku Sidney Crosbyho dotáhnout tým daleko. Při své premiéře v NHL mu bude 20 let. ?Myslím si, že je to jeden z nejlepších útočníků v Superlize,? řekl bývalý hráč NHL Dave King, jenž Malkina trénuje v Metallurgu Magnitogorsk. ?Umí rozhodovat zápasy. Má jedinečný talent, umí hrát oslabení a pokryje velkou plochu.?

V prvních třiceti ligových zápasech zaznamenala celková dvojka 2004 NHL draftu ( první byl Ovechkin) třináct gólů a 31 asistencí, což znamená, že Malkin vede v devatenácti letech celou Superligu. Rovněž byl vyhlášen hráčem měsíce října.

V polovině prosince se objevil na Mistrovství světa juniorů do 20 let ve Vancouveru (stříbrná medaile) a na Rosno Cupu, jenž se konal za účasti ligových mužstev celé Evropy, byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje. V zápase, jenž byl na programu na začátku sezóny, prohrával Magnitogorsk 30 sekund před koncem s úřadujícím šampiónem Dynamo Moskva, když Malkin obklopen několika spoluhráči vyrovnal. V prodloužení pak vstřelil vítězný gól a fanoušci Metallurgu začali skandovat ?Zhenia je nejlepší, Zhenia je bůh?. Zhenia je ruský ekvivalent jména Evgeni. Malkin má šikovné ruce a je to tvořivý hráč. Přihrávky ?bez podívání? jsou jeho specialitou. Jeho největším trikem je, že přenechá puk spoluhráči, ale pokračuje jakoby ho stále měl. Ruský supertalent má určitě na co navazovat, protože jeho otec nastupoval za stejný klub, který tehdy hrál nižší soutěž. Na otázku, co by Malkin udělal s prvními vydělanými dolary odpověděl, že by koupil dárek rodině.

?Moc mně pomohli a nakonec to byl můj otec, kdo mě dal na hokej,? řekl. V ?přípravě? na NHL si Malkin nemůže vynachválit svého trenéra, jenž mu mnohdy vysvětluje jak to v nejslavnější lize světa chodí. ?King mi dává více prostoru než jakémukoli jinému hráči našeho mužstva,? řekl Malkin. ?Povzbuzuje mě to, když vím, že mi důvěřuje. Důvěřuje mi, ale snaží se mě nezatěžovat příliš. Nebojím se potom chybovat.? Penguins doufají, že Malkin v příští sezóně za Penguins konečně nastoupí, ale sám hráč má s Magnitogorskem kontrakt, který mu nedovoluje odejít, dokud Ruská hokejová federace nepodepíše s NHL dohodu o přestupech. ?Nevadí mi, že hraju zatím doma,? řekl Malkin. ?Cítím, že i tady se můžu zdokonalovat a nabrat nějaké zkušenosti. Teď když je Dave King náš kouč, hrajeme podobný hokej jako v NHL. Je to o mnoho rychlejší.?

King souhlasí s Malkinem, že udělal dobré rozhodnutí. ?Jak se stává lepším hráčem, je i lepším lídrem,? řekl King. ?Navíc díky tvrdým tréninkům, které se zde v Rusku vyžadují, je i silnějším fyzicky.? Skaut Penguins pro Evropu Mark Kelly Malkina letos hodně pozoruje, avšak šéf skautingu Penguins Greg Malone říká, že to skoro není potřeba. ?Je tím typem hráče, jenž nepotřebuje být sledován,? řekl. ?Spíš je důležitější k němu najít vhodného spoluhráče.? Malone dále uvedl, že jediným slabým místem jejich hráče byla fyzička a to se prý nyní zlepšilo. ?Líbí se mi, jak vodí puk a jak střílí v pravý moment,? řekl Malone. ?Umí zahrát jak v útoku, tak i v obraně. Není to pouze útočník.?

Minulou sezónu měl Malkin 12 gólů a 32 bodů z 52 zápasů, když v Rusku bylo plno hráčů z NHL. Nyní se to může zdát o poznání jednodušší, ale Malkin, zdá se, skutečně dozrál. Na draftu 2004 generální manažer Craig Patrick uvedl, že ačkoliv si Penguins nevybírají jako první, nemusí to být prohra. Ukáže budoucnost, zda se to definitivně vyplní.

08. 02. 2006, Will

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série
Sidney Crosby Pts 4 zápasy
Pts 2 zápasy
Patric Hornqvist Pts 2 zápasy
A 2 zápasy
Čekající na milník
Příští zápasy
Poslední zápasy
Kanadské bodování
Góly
Asistence
Výročí narození
Randy Hillier 1960 (Kanada, 63 let)
Ty Conklin 1976 (USA, 47 let)
Anketa
V dresu Pittsburghu bych v příští sezóně nejraději viděl

Phila Kessela
15203 hlasů, 23% (15203)
Jeff Skinner
13266 hlasů, 20% (13266)
Patricka Sharpa
13452 hlasů, 20% (13452)
T.J. Oshieho
12960 hlasů, 20% (12960)
Martina St. Louise
11109 hlasů, 17% (11109)

Celkem hlasů: 65990
Tento den v minulosti