Přesilovky se oproti minulému roku hodně zlepšily
Proměňování přesilových her, tedy činnost, která Tučňáky zradila při posledním play off proti soupeři z Tampy Bay, je v současnosti jednou z nejsilnějších zbraní týmu. Co se od té doby změnilo?
Určitě bude jedním z hlavních důvodů změny přítomnost Evgeni Malkina, který kvůli operaci kolene vynechal druhou polovinu minulé sezóny včetně zmíněného play off.
"Hodně nám pomáhá, nejde ale jen o něj," nechal se slyšet útočník Chris Kunitz, který naznačil, že Malkin není jediným důvodem, proč se hra v početní výhodě tolik zlepšila.
Hodně pomohl i příchod Steve Sullivana, který se často stará o zavezení puku do útočného pásma a následné rozehrávky z modré čáry.
"Sully je hokejista, který dokáže vzít puk a dostat ho do útočného pásma. Hodně nás to dokáže uklidnit. Není to totiž jen o umění vedení puku. Hráč musí mít přehled o rozestavení soupeře, musí se umět rozhodnout a přesně přihrát," pokračuje v komentování Kunitz.
Sullivana si při zavážení puku do pásma nepochvaluje pouze Kunitz, přidal se k němu i další útočník James Neal: "Je hodně trpělivý a dokáže skvěle klamat tělem."
Neal je dalším klíčovým mužem přesilovek, dal v nich už deset gólů, což je nejvíce ze všech hráčů ligy.
Obecně přesilovka funguje tak, že Sullivan zaveze puk do pásma, Malkin jej pak rozdává, Neal střílí a Kunitz se stará o černou práci před brankářem soupeře.
"Geno vše řídí, Nealer pak dokáže vystřelit z každé pozice," komentuje role Malkina s Nealem Kunitz.
Pokaždé, když jde letos někdo z hráčů soupeře na trestnou lavici, cítí Penguins, že by mohli dát gól. To je další rozdíl oproti minulému roku - mají více sebevědomí.
"Minulý rok to bylo frustrující," prozradil James Neal, který v sedmadvaceti zápasech po příchodu k Penguins vstřelil pouhé dva góly. "Teď cítíme, že pokaždé, když jsme na ledě, můžeme skórovat," pokračoval.
"Někdy prostě musíte hrát co nejjednodušeji. Občas to praktikujeme a funguje to," přidal se obránce Paul Martin.
06. 01. 2012, Will
Tweet