Penguins mění přesilovkové formace

V úvodním zápase play off měli Tučňáci výhodu tří přesilových her, ani jednu se jim však nepodařilo využít. A protože si ani nedokázali vytvořit soustavnější tlak v útočném pásmu, rozhodl se trenér Bylsma pro změnu složení jednotlivých přesilovkových formací.

Penguins při tréninku zkoušeli několik variant jejich složení, nejvýznamější změnou oproti minulým zápasům byl návrat Steva Sullivana na modrou čáru první pětky ke Kristopherovi Letangovi. Vepředu na středu byl jako obvykle Chris Kunitz, napravo pak Evgeni Malkin a nalevo se střídal Sidney Crosby a James Neal.

"Zkoušeli jsme věci trošku změnit. Co se přesilovek týče, tak jsme to tak dělali vždy. Pokaždé se snažíme najít nové cesty, jak uspět. Na hru v početní výhodě klademe velký důraz, může nám vyhrát zápasy nebo v nich dát alespoň nějaký impuls," nechal se slyšet James Neal.

"Prozkoušeli jsme několik hráčů v několika různých pozicích. Budeme v tom pokračovat, dokud nezjistíme, že jsme se posunuli kupředu. Vysvětlil časté výměny hráčů při nacvičování přesilových her Dan Bylsma.

Pengiuns dokonce zvažují možnosti, že vytvoří dvě úderné formace, kdy každá z nich dostane při přesilovce minutu času.

"Chtěli bychom vytvořit dvě lajny, kdy každá z nich na jednu minutu uzavře soupeře v jeho obranném pásmu a nedá mu tam dýchat. Pokud se neusadíme v útočném pásmu, těžko si budeme vytvářet příležitosti ke střílení gólů. Na tomto musíme zapracovat, musíme dostat soupeře pod tlak," vysvětlil obránce Kristopher Letang.

"Pokud bychom dali alespoň jeden gól v přesilovce, zápas bychom rozhodli. Musíme to zlepšit, i to je důvod, proč jsme se tomu dnes ráno tolik věnovali. Z chyb se musíme poučit a pokusit se hru v přesilovkách v příštím utkání zlepšit," pokračoval Kristopher Letang.

Steve Sullivan byl hráčem, který se v přesilovkách skoro celou sezónu staral o vyvážení puku do útočné třetiny a poté o jeho distribuci připraveným spoluhráčům. S návratem Sidneyho Crosbyho do sestavy o tuto roli přišel, v příším zápase by se v ní měl však znovu objevit.

"Sully takto hrál celý rok. Ukázal, že mu to na té pozici hodně jde a že z ní dokáže dobře tvořit hru. Je to chytrý hráč, který puky dobře rozdává," chválil svého spoluhráče kapitán Sidney Crosby.

"Musíme dokázat čistě zavézt puk do útočné třetiny a zajistit si v ní tak tolik času, co to jen jde. V základní části nám to celkem šlo, takže věřím že i teď se do toho rychle dostaneme," prozradil Steve Sullivan.

13. 04. 2012, Will

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série
Sidney Crosby Pts 4 zápasy
Pts 2 zápasy
Patric Hornqvist Pts 2 zápasy
A 2 zápasy
Čekající na milník
Příští zápasy
Poslední zápasy
Kanadské bodování
Góly
Asistence
Výročí narození
Alain Lemieux 1961 (Kanada, 63 let)
Mitch Ganzak 1984 (USA, 40 let)
Anketa
V dresu Pittsburghu bych v příští sezóně nejraději viděl

Phila Kessela
18892 hlasů, 22% (18892)
Jeff Skinner
17095 hlasů, 20% (17095)
Patricka Sharpa
17084 hlasů, 20% (17084)
T.J. Oshieho
16718 hlasů, 20% (16718)
Martina St. Louise
14852 hlasů, 18% (14852)

Celkem hlasů: 84641
Tento den v minulosti