Penguins v plné síle vyprovodili Columbus výpraskem 7:2

Měl to být debut Sydneyho Crosbyho, ale bylo to představení hlavně Maria Lemieuxe. Pittsburghský kapitán který za týden oslaví 40. narozeniny vstřelil jednu branku a na další tři nahrál.

" Nechtěl jsem to Sydneymu zkazit." řekl Mario s úsměvem. " Ale znáte to - je to jeden z těch zápasů kdy máte pár šancí a všechno vám tam padne."

"I když je to jenom příprava potřebovali jsme vyhrát. myslím, že Sydney ačkoliv byl hodně nervózní odehrál výborný zápas."

Crosby, který v zápase zaznamenal "pouze" asistenci na gólu Marca Recchiho, měl pro Lemieuxe jenom slova chvály. "Hrál skvěle.Stačí ho sledovat a víte že je to jedinečný hráč." řekl Crosby." A hrát s ním je ještě jednodušší. Připraví vám tolik herních situací. Dnes opět dokázal proč je jedním z nejlepších hráčů NHL."

Mariovo představení začalo už začátkem 1. třetiny. Ric Jackman převzal Lemieuxovu křižnou přihrávku a střelou z voleje překonal Martina Pruska. Za tři minuty později to už bylo 2-0 když situaci dva na jednoho využil Pálffy s Lemieuxem. Mario švihem zužitkoval Pálffyho přihrávku zprava a zavěsil poprvé v přípravných zápasech.

Spolupráce Rico Faty s Ryanem Malonem přinesla zvýšení rozdílu už na 3:0. Fata v oslabení obral o puk obránce Columbusu a naservíroval puk Malonemu který se mezi kruhy nemýlil.

Columbus kontroval gólem Balaštíkem, ale to bylo od soupeře nadlouho všechno. Na 4-1 zvýšil Maxim Talbot kterému přihrával zprava Mario Lemieux. Čtvrtý bod pittsburský kapitán zaznamenal na gólu Ryana Malona který převzal jeho přihrávku bekhendem a střelou zápěstím zvýšil už na 5:1.

Na 6:1 pro Penguins upravil centr třetí řady Lasse Pirjeta. Jeho gól vyhnal Pruska z branyk. Zápas tak dochytal bývalý brnkář pražské Sparty Tomáš Popperle. Za necelé dvě třetiny už inkasoval pouze po střele od Marka Recchiho.

Zápas tak skončil jasným výsledkem a diváci v Mellon aréně mohli být více než spokojeni. Penguins tak v plné síle ukázali s čím budou letos hrát.

Pens teď čekají další zápasy proti Ottawě(29.9.) a Washingtonu (30.9.).