Zřejmě slušný oddíl!

Bez Evgeni Malkina, Sidney Crosbyho, Marka Letestu, Arrona Ashama a s náhradním brankářem Brentem Johnsonem. Tak na domácím ledě nastoupili Penguins proti divizinímu soupeři NY Islanders a přesto vyhráli s jistotou 3:0. Náhradní brankář Johnson nejenže pochytal všech dvacet střel soupeře, ale na konci zápasu se také zaskvěl i v dlouho neviděné bitce brankářů, ve které svého protějška Ricka DiPietra poslal jednou ranou k zemi.

Čisté konto však právě kvůli zmíněné bitce nebude Johnsonovi do statistik připsáno, dostal totiž celkem tři tresty a zápas tak musel dochytat Marc-Andre Fleury. "V NHL to byla moje první bitka, několik jsem jich zažil v AHL a hodně v juniorských soutěžích. Uričitě to bylo něco, co jsem si chtěl vyzkoušet, vyplynulo to ale také z frustrace nad některými věcmi," popsal brankář důvody k bitce.

Oba gólmani byli vyloučení a nahrazeni jejich kolegy. "Johnny byl skvělý. Je to pravák a DiPietra přitom skolil levou rukou. Celou dobu se tvářil klidně a najednou bum a bylo hotovo. A stále se tvářil stejně," vzdal hold svému spoluhráči Marc-Andre Fleury.

"Byla to prostě bitka, to se stává. Má dlouhé ruce," poznamenl k vyřizování účtů poražený Rick DiPietro.

Bitka brankářů byla vyústěním nevraživosti mezi hráči, která vznikla už během první třetiny. To Maxime Talbot srazil ramenem k zemi Blaka Comeaua, který se poté několik minut těžce zvedal. "Byl to nebezpečný zákrok. Pamatovali jsme si to po zbytek zápasu a budeme si to pamatovat dál," reagoval útočník Islanders Zenon Konopka, který v utkání nasbíral celkem 23 trestných minut.

Pittsburgh položil základy k vítězství už v první třetině, kdy se trefili Tyler Kennedy a Chris Kunitz. První jmenovaný využil přesilovou hru, když dorazil do brány střelu vyslanou obráncem Paulem Martinem. Výhru 3:0 pak pečetil gólem do prázdné branky Maxime Talbot, který tak ukončil pětadvacetizápasové čekání na gól. Zásah pro něj znamenal padesátý gól a stý bod v NHL.

NY Islanders povolili soupeři potřinácté ve čtrnácti zápasech skórovat jako prvnímu.

03. 02. 2011, Will

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série
Sidney Crosby Pts 4 zápasy
Pts 2 zápasy
Patric Hornqvist Pts 2 zápasy
A 2 zápasy
Čekající na milník
Příští zápasy
Poslední zápasy
Kanadské bodování
Góly
Asistence
Výročí narození
Dave Goertz 1965 (Kanada, 58 let)
Dennis Owchar 1953 (Kanada, 70 let)
Anketa
V dresu Pittsburghu bych v příští sezóně nejraději viděl

Phila Kessela
15203 hlasů, 23% (15203)
Jeff Skinner
13243 hlasů, 20% (13243)
Patricka Sharpa
13452 hlasů, 20% (13452)
T.J. Oshieho
12960 hlasů, 20% (12960)
Martina St. Louise
11109 hlasů, 17% (11109)

Celkem hlasů: 65967
Tento den v minulosti