Znovu prohrávali 0:2, znovu vyhráli

Den po divokém vítězství 8:5 na Winnipegem se Penguins utkali, znovu na domácím ledě, s celkem Tampy Bay. Stejně jako proti Jets museli už během první třetiny začít dotahovat dvogólovou ztrátu a znovu se o góly postarali Evgeni Malkin, Chris Kunitz a Kristopher Letang. Pittsburgh nakonec zvítězil 4:2.

V brance Penguins zastoupil v tomto zápase náhradník Brent Johnson a nevedl si špatně, zastavil jednadvacet střel z celkových třiadvaceti, které na něj Tampa vyslala. Krátký byl pouze na dva pokusy Steve Downieho, které přišly v polovině první třetiny během jedenácti sekund a znamenaly vedení Blesků 2:0.

Poprvé se Downie prosadil střelou přes obránce, podruhé pak po doklepnutí přihrávky Tedda Purcella z hranice brankoviště do prázdné branky. Downie tak překonal klubový rekord Jasona Wiemera, který 3. října 1997 potřeboval na dva góly šestnáct sekund.

Penguins dvougólové manko nijak nerozhodilo a hned za šest minut, ještě v první třetině, snížili zásluhou Evgeni Malkina v přesilové hře na 1:2. Ruský útočník se prosadil svým typickým způsobem, střelou z první z pravé strany útočného pásma. Puk mu výtečně naservíroval Kristopher Letang.

O vyrovnání se pak postaral skvělou akcí Chris Kunitz, když od svého obranného pásma projel zbytkem hřiště, přes obránce Bretta Clarka se dostal až k brankáři Mathieu Garonovi a prostřelil jej mezi betony. Akci Kunitzovi hodně ulehčili hráči soupeře Victor Hedman a Teddy Purcell, kteří se oba stáhli na pravou stranu, kde viděli nebezpečí v Evgeni Malkinovi.

Do vedení se Penguins poprvé dostali o asi tři a půl minuty později, v čase 24:28, kdy se prosadil elitní bek Kristopher Letang. Chris Kunitz ho našel najetého na pravém kruhu a popasoval hokřížnou přihrávkou. Letang se z této pozice zápěstím nemýlil, i když si Garon na puk stihl sáhnout.

Skóre zápasu pak ještě v jedenácté minutě stále druhé třetiny uzavřel Evgeni Malkin, když uklidil do zcela odkryté branky přihrávku na zadní tyč od Chrise Kunitze. Malkin si tak připsal devětašedesátý gól v sezóně a o sedm bodů se tak odpoutal od dvojice Stamkos, Giroux, která ho pronásleduje. Zároveň Malkin vstřelil gól v osmém domácím zápase za sebou a na klubový rekord Maria Lemieuxe z roku 1996 mu zbývá skórovat ještě ve čtyřech utkáních.

Díky výhře se Pittsbrugh v tabulce Východní konference bodově dotáhl na rivala z Philadelphie, který naopak prohrál v Detroitu. Oba celky mají nyní na kontě 69 bodů.