V Edmontonu získali Pens jeden bod

Skoro polovinu minulé sezóny se museli Penguins obejít bez svých největších hvězd Evgeni Malkina a Sidney Crosbyho a poprali se s tím skvěle, sezónu zakončili se 106 body. Nyní, v utkání proti Edmontonu, byli v této situaci opět, Malkin totiž kvůli drobnému zranění nenastoupil. Nakonec získali jeden bod za prohru v nájezdech 1:2.

Pittsburgh měl od začátku zápasu mírnou převahu, která ve čtvrté minutě vyústila v už pátý přesilovkový gól v letošní sezńě. Od modré se po přihrávce Steva Sullivana premiérově trefil Kristopher Letang.

Další snahu Tučňáků přibrzdila častá oslabení, jedno dokonce v poměru tři ku pěti. Náhradní brankář Brent Johnson, který dostal v tomto zápase šanci místo Marc-Andre Fleuryho, však všechny pokusy soupeře zneškodnil. Během první třetiny si připsal třináct úspěšných zákroků.

Ve druhé třetině se hrál nezajímavý hokej bez větších šancí na obou stranách. Až asi tři minuty před jejím koncem si několik slibných příležitostí za sebou vypracovali hráči Edmontonu, Johnson byl však opět bezchybný. Penguins v této části hry promarnili tři přesilové hry.

V padesáté minutě se do nájezdu dva na jednoho dostali Kristopher Letang a Pascal Dupuis. Prvně jmenovaný udělal hezkou kličku obránci, který po něm vyrazil, následující střelou však Devana Dubnyka v brance Oilers nepřekonal.

Pět minut před koncem základní hrací doby se dočkal Edmonton vyrovnání. Ve skrumáži před brankou Johnsona se nejlépe zorientoval Ryan Nugent-Hopkins a střelou po ledě k levé tyči skóroval. Zaznamenal tak první gól ve svém prvním utkání v NHL.

Po faulu loktem Ryana Smytha na Chrise Kunitze a následovném trestu pět minut a do konce utkání dostali Penguins velkou šanci zvrátit vývoj zápasu na svou stranu. Během dlouhé přesilovky se jim však gól vstřelit nepodařilo a tak dospěl zápas do prodloužení.

Na jeho začátku, ještě v doznívající přesilovce, se střelou do tyče prezentoval James Neal. Asi minutu před koncem předvedl stejný počin edmontonský Jeff Petry. Gól nepadl a tak došel zápas, stejně jako proti Vancouveru před třemi dny, k samostatným nájezdům.

V těch předvedli větší šikovnost hráči Edmontonu a díky brankám Jordana Eberleho a Aleše Hemského vyhráli zápas. Za Penguins dal gól pouze James Neal, Kristpher Letang se Stevem Sullivavem byli neúspěšní.

Za Edmonton jel třetí nájezd Linus Omark, který chtěl překonat Johnsona stejným lobem, jako použil kdysi v přátelském zápase jeho Švédska se Švýcarskem. Branku však přehodil.

I přes dva obdržené góly v nájezdech předvedl skvělý výkon nahrádní brankář Penguins Brent Johnson, který zlikvidoval 34 z 35 střel Olejářů. "Je to hrozná škoda, že jsme zápas pro Johnnyho nevyhráli. Celou dobu nás držel ve hře, byl úžasný," pochválil svého spoluhráče obránce Matt Niskanen.

Sám brankář zase vzdal hold svým spoluhráčům. "Hráli přede mnou perfektně, viděl jsem každou střelu. Když se hraje takhle, tak je to pro brankáře mnohem jednodušší," prozradil.

Skvělý výkon předvedl i obránce Kristopher Letang, který strávil na ledě přes devětadvacet minut a kromě vstřeleného gólu byl vidět i v jiných zajímavých momentech jak při podpoře útoku tak v obraně. "Odehrál výborný zápas. Bylo vidět, že má jako jeden z mála hodně sil. Několikrát mohl rozhodnout zápas," vyjádřil se o svém svěřenci trenér Dan Bylsma.