Tučňáci využijí přestávku k odpočinku a zotavení

Pauzu v rozvrhu NHL vzniklou díky All Star Game, která se letos koná v Atlantě, plánují Pens využít hlavně k odpočinku, vyléčení svých zranění a nabrání nových sil. Sice to nebude dostatečně dlouhá doba na to, aby se zhojily veškeré zlomeniny nebo výrony, které mužstvo sužují, přesto si volno hráči Pens pochvalují.

Hráči Pens si užívají tři dny trvajícího volna, které začalo s koncem posledního zápasu s Philadelphií a skončí pondělním tréninkem před zápasem s New Jersey následujícího dne.

"Pro tělo je samozřejmě vždy dobré, když si může pár dní odpočinout. Jak po fyzické, tak po psychické stránce," neskrývá svou spokojenost obránce Brooks Orpik.

Tři hráči základního kádru Pens si však vzhledem ke své účasti na All Star víkednu tolik volna neužijí. Patří mezi ně Sergei Gonchar, Evgeni Malkin a Kristopher Letang. První dva jmenovaní budou zítra reprezentovat Východní konferenci přímo v All Star Game, Letang se účastní All Star zápasu mladých nadějí.

Útěchou pro zmíněnou trojici může být to, že jim kouč Michel Therrien prominul účast na pondělním tréninku. I přesto však nebudou mít takové možnosti odpočinku jako mají jejich spoluhráči. Narozdíl od nich se však budou moci pyšnit tím, že byli součástí All Star víkendu - akce, na kterou se nedostane jen tak někdo.

Darryl Sydor, obránce, který v All Star Game nastoupil v letech 1998 a 1999, ví co se od hráčů při All Star akci očekává. Nejsou to jen hokejové dovednosti, ale i aktivity mimo led. Mezi takové patří například focení nebo různé společenské akce sponzorované ligou.

"Je to těžké. Pořád se po hráčích něco chce, není moc času k odpočinku," mluví o svých zkušenostech s All Star víkendem Sydor.

Útočník Eric Christensen se už na dovolenou těší. Bude doma sledovat filmy. Jen občas sedne do sklápěcího křesla a párkrát nohama zvedne závaží. "Na ty tři dny prostě vypnu. Ráno si vždy udělám pár cviků na nohy a jinak se budu dívat na filmy," plánuje. "Máme tři dny volna, kdy se můžeme uvolnit. Nemusíme vůbec přemýšlet o hokeji a to je to, co potřebujem," dodává.

Někteří hráči zahrnou do svých víkendových plánů cestování. Jedni pojednou jen kousek od Pittsburghu do destinací jako Nemacolin Woodlands Resort (známé středisko pro volný čas v Pensylvánii), jiní pojedou na jih za teplem a sluncem. Najdou se i tací, co zamíří za zimou na sever.

Brankář Ty Conklin, útočník Maxime Talbot a obránci Ryan Whitney s Brooksem Orpikem pojedou za svými přáteli a rodinami. Conklin do Maine, Talbot do Montrealu, Orpik s Whitneym do Bostonu. "Pro mě je moje rodina důležitější než slunce," komentuje své rozhodnutí Talbot.

Eric Christenen není jediným, který v pauze plánuje si občas zacvičit. "Pokud tři dny nic neděláte, je to dost kontraproduktivní. Zjistil jsem, že pokud jeden den nic nedělám, ten další se pak necítím dobře. Proto se vždy aspoň projedu na kole," sděluje své postřehy Brooks Orpik.

Na kole plánují jezdit i další hráči, mezi které patří Ryan Whitney nebo Maxime Talbot. "Plánuju se projet na kole, ale bruslit určitě nebudu. Když jsem to bez bruslí vydržel měsíc (kvůli zranění kotníku), určitě to zvládnu i ty tři dny," líčí své plány Talbot. Whitney se k němu připojuje: "V sobotu nebo v neděli půjdu na kolo, hokejovou výbavu ale nechávám tu."

26. 01. 2008, Will

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série
Sidney Crosby Pts 4 zápasy
Pts 2 zápasy
Patric Hornqvist Pts 2 zápasy
A 2 zápasy
Čekající na milník
Příští zápasy
Poslední zápasy
Kanadské bodování
Góly
Asistence
Výročí narození
Niko Dimitrakos 1979 (USA, 43 let)
Patrick Neaton 1971 (USA, 51 let)
Reid Simpson 1969 (Kanada, 53 let)
Anketa
V dresu Pittsburghu bych v příští sezóně nejraději viděl

Phila Kessela
15106 hlasů, 23% (15106)
Jeff Skinner
13227 hlasů, 20% (13227)
Patricka Sharpa
13441 hlasů, 20% (13441)
T.J. Oshieho
12904 hlasů, 20% (12904)
Martina St. Louise
11061 hlasů, 17% (11061)

Celkem hlasů: 65739