Staalovy dva góly přinesly další výhru

35 zásahů Ty Conklina a dva góly Jordana Staala přinesly Pittsburghu osmé vítězství v řadě. Tentokrát musely nad uměním Penguins sklonit hlavy Blesky z Tampy Bay, když prohrály 4:1. Vítězství je pro Penguins o to cennější, že předchozích dvanáct vzájemných měření sil vyhrála Tampa. O zbylé dva góly Tučňáků se postarali Ryan Malone a Evgeni Malkin.

Osmizápasová vítězná série je nejdelší od ledna roku 1999, kdy hráči s Tučňákem na prsou dokázali vyhrát dokonce deset zápasů v řadě. "Myslím, že můžeme být všichni spokojeni. Není to o jednom nebo dvou hráčích, pracujeme jako tým," zářil spokojeností Ty Conklin.

V utkání byli dlouho lepší v černých dresech hrající hráči Tampy Bay, svou mírnou převahu korunovali gólem na začátku druhé třetiny, kdy se po skrumáži před Conklinem trefil Paul Ranger. Obdržený gól zapůsobil na Tučňáky jako polití živou vodou, od tohoto momentu začli totiž ukazovat, proč mají z posledních 22 zápasů (včetně toho s Tampou) bilanci 17 vítězství a 5 porážek. "Měli jsme výbornou první třetinu, ale od druhé to tolik nešlo. Nedokážu říci, proč," komentuje hru Tampy obránce Shane O'Brien.

Velkou převahu dokázal přetavit v přesilové hře v čase 32:11 ve vyrovnávající gól Jordan Staal. Ten mírně tečoval pěknou střelu Petra Sýkora z pravé strany útočného pásma, která mířila do levého horního rožku branky finského gólmana Karri Ramoho.

Další gól na sebe nenechal dlouho čekat a opět jej vstřelil Jordan Staal, tentokrát po pěkné individuální akci. Před brankářem soupeře si přikopl odražený puk na hokejku, kterou ho pak poslal mezi gólmanovýma nohama do sítě.

Tučňáci během dvou minut zvrátili výsledek zápasu ve svůj prospěch. Skóre 2:1 vydrželo až do 58. minuty, kdy vstřelil kuriózní gól Ryan Malone. Petr Sýkora se nejprve z levého kruhu pokusil o střelu, ta mu však nevyšla, zlomil při ní dokonce hokejku. Ploužící puk se však dostal k Jordanu Staalovi, od jehož nohy se odrazil před bránu k volnému Malonovi, který se tváří v tvář brankáři nemýlil - 3:1 pro Pens.

Blesky z Tampy se ještě pokusili o zvrat odvoláním brankáře, k puku se však dostal Evgeni Malkin a střelou ze středního pásma stanovil skóre zápasu na 4:1.

V zápase se opět výborně prezentoval brankář Ty Conklin. Z 36 střel, které na něj šly, jich 35 lapil. Předvedl se zvláště v první třetině, kdy rukavicí skvěle zasáhl proti střele Vincenta Lecavaliera z bezprostřední blízkosti brány. Byla to nejvetší neproměněná šance Tampy v zápase. "Chytá naprosto úžasně. Nejen pro nás je velkým překvapením. Má šanci se dostat zpět do NHL a pevně se jí chytil," chváli svého svěřence kouč Michel Therrien.

Bodově se neprosadil kapitán Pittsburghu Sidney Crosby a ukončil tak devět zápasů trvající sérii, kdy si vždy připsal nejméně jeden bod. Neměl k tomu však daleko, někdy mu chybělo i štěstí. Za zmínku stojí například nájezd na Ramoho, kdy se krásně jeden na jednho dostal přes jednoho obránce domácích.

Do utkání nenastoupili kvůli příznakům chřipky Erik Christensen a Tyler Kennedy. Svůj první zápas v NHL tak mohl odehrát z farmy povolaný útočník Ryan Stone. Po třinácti zápasech absence způsobené zraněním kotníku se do sestavy Pens vrátil Maxime Talbot. Ten se stal obětí úsměvného omylu rozhodčích, kteří ho poslali za vysokou hůl v obličeji Shana O' Briena na čtyři minuty na trestnou lavici. Opakovaný záběr však prokázal, že zranění O' Brienovi způsobila hokejka Martina St. Louise.