Staal v roli náhradníka

Pittsburgh v zápase proti Floridě udělal pár změn v sestavě. Ryan Malone se vrátil na soupisku po zranění - zlomené předloktí - a Jordan Staal zůstal poprvé v sezóně sedět na tribuně.

Trenér Michel Therrien řekl, že to není znamení výměny. Byl to pouze pokus o oživení skleslého týmu. ?Tým potřeboval impuls a tak zůstal mimo hru.? Pro dvojku letošního draftu to bylo vůbec poprvé, co se nevešel do základní sestavy Penguins. ?Když jsme se rozhodli, že zůstane sedět, nemysleli jsme to nějak zle. Je to pro něj první rok v NHL a potřebuje sbírat zkušenosti. Nic víc v tom nehledejte,? řekl Therrien. ?Máme s ním plány do budoucna a toho se chceme i nadále držet.?

?Se zařazením Maloneho do sestavy nám vznikl přetlak v útočných řadách. Není chyba Staala, že se nevešel na soupisku. Měli jsme s ním pohovor a ujistili jsme ho, že jeho hra se nám líbí a vysvětlili jsme mu, že jsme potřebovali nějaké vzpružení pro náš tým.? Staal vstřelil v této sezóně zatím sedm gólů, včetně tří gólů oslabení, připsal si dvě asistence a v tabulce +/- má plus 1 bod. V posledních sedmi utkáních si připsal pouze jednu asistenci a to mohl být ten pravý důvod, proč dnes okusil tvrdost sedaček v Mellon Areně. Kouč Therrien dále řekl, že Penguins potřebují, aby mladí hráči dokázali využít svých schopností. ?Potřebujeme je vidět bojovat, obětovat se pro tým. Chceme, aby hráli tak dobře, jako na začátku sezóny. Zdá se nám, že jejich tempo poněkud upadá, což není dobré.? ?Jordan Staal je již hotový hráč.? Chválí svého svěřence Therrien. ?Je velký. Má velmi dobrou střelu. Výborně pracuje rukama. Na ledě je chytrý. Jsem naprosto přesvědčený, že v 18 letech může hrát proti daleko starším hráčům.?

U LeClaira nic nového

Poté co si LeClaira nikdo nevybral z tzv. waivers listu, je LeClair doma ve Philadelphii se svojí rodinou. Údajně mají o LeClairovi služby zájem týmy: Detroit Red Wings, Chicago Blackhawks, Vancouver Canucks a Philadelphia Flyers. Ovšem zámoří začíná spekulovat o konci kariéry Johna LeClaira.

06. 12. 2006, Will

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série
Sidney Crosby Pts 4 zápasy
Pts 2 zápasy
Patric Hornqvist Pts 2 zápasy
A 2 zápasy
Čekající na milník
Příští zápasy
Poslední zápasy
Kanadské bodování
Góly
Asistence
Výročí narození
Andre Roy 1975 (USA, 48 let)
David Weninger 1976 (Kanada, 47 let)
Trevor Smith 1985 (Kanada, 38 let)
Anketa
V dresu Pittsburghu bych v příští sezóně nejraději viděl

Phila Kessela
15178 hlasů, 23% (15178)
Jeff Skinner
13240 hlasů, 20% (13240)
Patricka Sharpa
13449 hlasů, 20% (13449)
T.J. Oshieho
12945 hlasů, 20% (12945)
Martina St. Louise
11093 hlasů, 17% (11093)

Celkem hlasů: 65905
Tento den v minulosti