Spekulace o přestupech

Tři týdny zpátky se nechal generální manažer Penguins Craig Patrick slyšet, že nevěděl jak těžko se budou nové posily zapracovávat do týmu. A to zejména v sezóně, která je úplně jiná než ostatní.

?Nevíte co se může stát,? řekl Patrick. ?Zvláště když vstupujete do období, které bude tak odlišné než to doposud.? Patrick nikdy nejedná unáhleně ? trpělivost je jeho největší zbraní. Nicméně když zhruba čtvrt sezóny je pryč a věci se stále nezlepšují. Přesto to vypadá, že věci se dají brzo do pohybu. Téměř nikdo totiž nepředpokládal statistku 6-9-6 a tak děravou obranu jakou Penguins mají. A ačkoliv Patrick zatím nevyhlásil žádné změny, o některých se dá přesto v těchto dnech spekulovat. Zde je několik z nich:

Penguins měsíc zpátky neúspěšně lanařili některé volné agenty. Mike Modano, Peter Forsberg či Alexei Zhamnov však podepsali s jinými kluby a když Malkin zůstal v Rusku nastaly problémy s druhým centrem. 21 zápasů problém nezměnilo. Do hledáčku Penguins se v poslední době dostal Todd Marchant, kterého se Columbus zbavil, aby měl větší prostor do platového stropu. Zda Penguins o něj vážně usilují není zatím jisté, nicméně jeho plat 2,5 miliónu dolarů, který má pobírat ještě tři roky, může být největší překážkou. Kanadská televize zároveň zveřejnila zprávu, že nejvíce o něj údajně usiluje Anaheim, který zároveň hodlá převzít jeho kontrakt. Ať už mají Penguins o něj zájem či nikoliv, tak prioritou stále zůstává kvalitní útočník na postu centra.

Důvod proč je Marc-Andre Fleury zpátky v AHL je zřejmý a nemá nic do činění s jeho výkony. Zároveň je patrné, že Sebastien Caron a Jocelyn Thibault nejsou těmi gólmany, jenž podrží tým na cestě do play off. Kdyby Fleury odehrál v NHL 25 a více utkání, Penguins by mu museli zaplatit 3 milióny dolarů. Přesto pokud zůstane na farmě může to být pro tým ještě ?dražší?. Jeho výkony jak v AHL, tak v hlavním týmu totiž dávají tušit, že s Fleurym v bráně by bylo mužstvo více konkurenceschopné. V sázce je i play off, kam Penguins nutně potřebují postoupit, aby z prodeje vstupenek snížili dluh. Kdyby však Fleurymu vyplatily na bonusech 3 milióny museli by se pravděpodobně nějakého hráče zbavit. Dále zde však není záruka, že bude pokračovat v dosavadních skvělých výkonech. Samozřejmě ho můžou vrátit než odehraje oněch zmíněných 25 zápasů?

Je skutečně nebezpečné nasazovat mladého obránce předtím než je připraven pro NHL ? to je nejvíce patrné u nováčka Noah Welche, jenž prvním rokem nastupuje za Wilkes-Barre. Přesto obrana Penguins je pořádně děravá a Welch, který září v AHL by mohl být dobrá posila.

Proto tedy ať už dojde k výměně či jenom k povolání do hlavního mužstva výsledek není stále jistý. Hlavní roli hraje platový strop a Penguins ačkoliv jsou hluboko pod ním stále ho musí mít na paměti. Nicméně čtvrt sezóny je pryč a Penguins jsou stále na dně Východní konference. Status quo se pak nezdá být vhodným řešením.

21. 11. 2005, Will

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série
Sidney Crosby Pts 4 zápasy
Pts 2 zápasy
Patric Hornqvist Pts 2 zápasy
A 2 zápasy
Čekající na milník
Příští zápasy
Poslední zápasy
Kanadské bodování
Góly
Asistence
Výročí narození
Sean Pronger 1972 (Kanada, 51 let)
Anketa
V dresu Pittsburghu bych v příští sezóně nejraději viděl

Phila Kessela
15261 hlasů, 23% (15261)
Jeff Skinner
13354 hlasů, 20% (13354)
Patricka Sharpa
13460 hlasů, 20% (13460)
T.J. Oshieho
13006 hlasů, 20% (13006)
Martina St. Louise
11151 hlasů, 17% (11151)

Celkem hlasů: 66232
Tento den v minulosti