Šestizápasová série proher je minulostí

První třetina sice začala šancí Panthers, kdy se před Marc-Andre Fleurym z ničeho nic zjevil Tomáš Fleischmann, kterému z pravého rohu adresoval přihrávku Kris Versteeg. Českého útočníka však ve vyložené šanci brankář Pens vychytal.

Od tohoto okamžiku se otěží chopili Penguis a první dějství zcela ovládli, když svého soupeře přestříleli 18:6 a několik dalších střel namířili těsně mimo, čtyři z nich na tyč.

První z velkých šancí si připsal v oslabení Matt Cooke, když v sedmé minutě vypíchl rozehrávku a upaloval zcela osamocen na brankáře Scotta Clemmensena, který zaskakoval za zraněného Jose Theodora. Záložní brankář Floridy však vytasil zákrok vyrážečkou a Cookovi gól dát nepovolil.

Ve dvanácté minutě přišly dvě přesilovky Penguins v řadě, před tou druhou prokázal chladnou hlavu Evgeni Malkin, který i přes provokace soupeře nijak neoplácel a tím se nenechal také vyloučit.

Během první přesilovky nastřelil dvakrát tyčku James Neal a jednou Evgeni Malkin. Gólem nejvíce zaváněla ta druhá Nealova, kdy se puk odrazil ven z vnitřní strany brankové konstrukce a přes brankoviště šel ven.

V druhé přesilovce se v několika slibných šancí objevil Evgeni Malkin, který však pokaždé mířil těsně mimo branku.

Do konce třetiny Penguins stále diktovali tempo hry a zasypávali Clemmensena svými střelami. Největší šanci v této fázi první dvacetiminutovky měl Chris Kunitz, když se dostal do druhého samostaného úniku v podání Pens. Brankáře sice překonal, puk však cestě za brankovou čáru zastavila znovu tyč respektive břevno.

Druhá třetina byla o mnoho více vyrovnanější než ta první a padly v ní dva góly, které ji časově orámovaly. Oba vstřelili hráči Pittsbrughu a dostali se tak do doubrankového vedení.

První z nich padl v čase 21:49 a zavinil jej svou chybou brankář Scott Clemmensen. Tomu při rozehrávce za brankou uklouzl puk přímo na hůl Matta Cooka, který ho ihned poslal před branku, kde číhal připravený Steve Sullivan a nemilosrdně ho napálil do prázdné branky. Trefil se tak poosmé v sezóně.

Druhý gól vstřelil 35 sekund před druhou sirénou Evgeni Malkin po úniku dva na jednoho s Chrisem Kunitzem. Malkin zatáhl puk po levé straně a když se obránce soustředil na Kunitze, tak příklepem vystřelil. Clemmensen zasáhl, puk se dostal do rohu, odkud ho Malkin ihned znovu nastřelil na bránu. Od brankářových zad se pak puk dostal za brankovou čáru.

Asi čtyři minuty před koncem třetiny, ještě za stavu 0:1 pro Pens, se zaskvěl brankář Marc-Andre Fleury, který ve vyložených šancích vychytal v krátkém časovém úseku postupně Stephena Weisse, Jasona Garrisona a Krise Versteega. Úchvatný byl zejména první zákrok, kdy se Fleury rychle přesunul na brankovišti a zabránil tak jasnému gólu.

Třetí třetina začala podobně jako ta druhá gólem Penguins. Postaral se o něj po pěkné kombinaci v útočném pásmu Tyler Kennedy. U zrodu celé akce stál skvělou defenzivní prací Brooks Oprik, který ve vlastním obranném pásmu připravil o puk Stephena Weisse.

Panthers odpověděli o šest minut později, kdy na 1:3 z jejich pohledu snižoval český útočník Michal Řepík a připsal si tak první bod proti Penguins ve své kariéře. Gól vstřelil šikovnou tečí střely Jasona Garrisona od modré čáry.

Penguins gól nijak nerozhodil a dále praktikovali svoji v dnešním zápase výbornou hru, kdy se navzájem doplňovali, nacházeli se krásnými přihrávkami a dostávali se do šancí.

Jednu z nich využil pět minut před koncem zápasu James Neal, když Clemmensena překonal překvapivou střelou z levého kruhu. Brankář byl zmaten tím, že Nealovi zezadu najížděl Evgeni Malkin a střelec gólu nejprve předvedl pohyb, jako by mu chtěl puk přenechat.

Stav 4:1 pro Pittsburgh vydržel do konce utkání a Penguins se tak mohli radovat z první výhry po šesti prohraných zápasech. První hvězdou zápasu byl vyhlášen Evgeni Malkin, který si připsal vítězný gól.