Sabourin dovedl Pens k prvnímu vítězství bez Crosbyho

Záložní brankář Danny Sabourin nepustil za svá záda ani jednu z 31 střel soupeře a výraznou měrou tak přispěl k vítězství Tučňáků 2:0 na ledě Montrealu. Pittsburgh vyhrál první zápas bez své největší hvězdy a úřadujícího nejužitečnějšího hráče soutěže Sidney Crosbyho.

Crosby s mužstvem do Montrealu vůbec neodcestoval a čeká na důkladné lékařské vyšetření svého zraněného kotníku. To ovšem může být provedeno až poté, co mu ze zraněného místa zmizí otok.

V předchozích čtyřech zápasech, kdy byli Tučňáci nuceni bez Crosbyho hrát, všechny prohráli. Vyválčili pouze dva body za prohry v prodloužení.

"Ztratili jsme nejlepšího hráče ligy, přesto musíme hrát dál a vítězit. Musíme to ten měsíc nebo jak dloho vydržet a zůstat v boji o play off," líčí plány Pens obránce Ryan Whitney a dodává: "Dnes večer jsme udělali první krok a dokázali, že to jde i bez nej."

Danny Sabourin nastoupil do zápasu poprvé od 21. prosince a podruhé v kariéře si připsal čisté konto. Stalo se tak poté, co současná jednička Ty Conklin prohrál poprvé po 11 zápasech v řádné hrací době předchozí utkání s Tampou Bay. První shutout vychytal Sabourin 5. listopadu při vítězsví nad New Jersey 5:0.

"Pracuje velmi tvrdě. Je to tak asi týden a půl, co se mě ptal, kdy nastoupí. Moc si přál hrát," mluví o svém svěřenci kouč brankářů Gilles Meloche.

V zápase se již v sedmé minutě prosadil Jeff Taffe, když proměnil pěknou přihrávku zpoza brány, kterou mu poslal Georges Laraque.

"Georges má velkou útočnou sílu. Vetší, než si spusta lidí myslí. Je zábavné s ním hrát. Když mu dáte za bránou puk, drží ho tam a myslí si, že je Wayne Gretzky. Ale dělá to dobře, důkazem je jeho dnešní přihrávka," chválí svého spoluhráče z útoku střelec branky Jeff Taffe.

I přes obrovskou šanci Sergeie Gochara, který se ocitl společně s Evgeni Malkinem sám před brankářem domácích Cristobalem Huetem, se po Taffeho gólu dlouho hrálo bez branek. Až v poslední minutě přebruslil Evgeni Malkin obránce Montrealu a klepnutím poslal puk do brázdné brány soupeře. Zpečetil tak vítězství Pens v poměru 2:0.

Kaňkou na vítězství Pens bylo zranění Colby Armstronga. Ten už po 14 sekundách hry opustil kluziště s naraženým bokem a do hry se ve zbytku zápasu už nevrátil.