První příprava týmu vyšla

Ve svém prvním přípravném zápase přivítali Tučňáci na svém ledě tým Detroitu a porazili jej 3:2. Gól a asistenci si připsal Evgeni Malkin, který nastoupil do zápasu po sedmi měsících po zranění kolene.

Na Malkinovi byla vidět velká chuť do hry, prokázal se velkou rychlostí a bojovností, vstřelil nádherný gól a čtyřikrát hned během první třetiny dokázal vzít soupeři puk. I když se jednalo pouze o přípravný zápas, ukazuje se, že by se letní dřina mohla Malkinovi vyplatit a mohli bychom být svědky jeho veleúspěšné sezóny.

"Na ledě dominoval. Přesto, že to byla jen příprava, bylo to dobré," pochválil svého svěřence Dan Bylsma.

O zbylé dva góly Pittsburghu se postarali Chris Kunitz a Matt Niskanen. V bráně nastoupil do prvních dvou třetin Marc-Andre Fleury, který pochytal 15 z 16 střel. Předvedl dobrý výkon, přesto se po zápase raději věnoval Malkinovi.

"Byl úžasný. Jakoby by vůbec nic nevynechal," nešetřil Fleury chválou na aresu svého spoluhráče.

Kromě Malkina zaujal v zápase i Joe Morrow, letošní volba draftu. Osmnáctiletý obránce si počínal jako zkušený mazák a předvedl několik dobrých her.

"Snad Vám ani neřeknu, jak dlouho jsem čekal na tento okamžik. Nebyl jsem vůbec nervózní, vše bylo skvělé," svěřil se novinářům nadšený Morrow.

S hrou Morrowa byla spokojena i hlavní hvězda večera.

"Výborný obránce a bruslař," nechal se slyšet Malkin.

Zápas byl zahájen minutou ticha. Hráči i fanoušci tak uctili památku hokejistů, kteří zahynuli přes toto léto.