Price zvládl nájezdy proti Penguins

Carey Price si na své první nájezdy v kariéře vedl poměrně dobře. Nováček v brance Canadiens nakonec čelil osmi pokusům Penguins, když si připsal pouze tři úspěšné zákroky. K prvnímu vítězství na nájezdy mu však musel pomoci spoluhráč Andrej Markov, který tak zařídil vítězství hostujících Canadiens 4:3.

?Ani si nemyslím, že bych si často sáhl na puk,? řekl Price. ?Nakonec, právě tohle je úkolem brankáře ? zmenšovat úhly. Naštěstí často minuli branku nebo mě trefili.?
Markov rovněž skóroval v normální hrací době, kde Habs promrhali třígólové vedení. Dalšími střelci za Montreal byli Mathieu Dandenault a Michael Ryder. Nejúspěšnější klub historie NHL během čtyřzápasové šňůřy vítězství svým soupeřům nastřílel 20 branek a k překvapení celé ligy je mimořádně produktivní.

?Hráli jsme dva zápasy v řadě, takže je to velké vítězství,? komentoval zápas hrdina Markov. ?Nejdůležitější jsou dva body.?

V dresu Penguins se nejlépe uvedl Evgeni Malkin, který si připsal tři asistence. Vyrovnat se Penguins podařilo až gólem Ryana Whitneyho necelé dvě minuty před koncem. Během nájezdů nebylo 15 hráčů schopno vstřelit gól. Úspěšným se nakonec stal až obránce Markov, který střelou z backhandu překonal brankáře Sabourina.

?Nájezd se mu povedl. Myslel jsem si, že to zkusí na vzdálenější stranu,? řekl Sabourin, který ve druhé třetině opět nahradil nevýrazného Marc-Andre Fleuryho. ?Byly to napínavé nájezdy. Oba brankáři předvedli několik skvělých zákroků. Škoda, že jsme nevyhráli.?
Whitney vyrovnal střelou mezi Pricovými betony. Penguins v ten moment hráli 6 na 4, neboť Dany Sabourin, který pochytal v normální hrací době všech třináct střel, odjel na střídačku. Canadiens přitom na začátku druhé třetiny vedli 3:0.

?První polovinu zápasu jsme kontrolovali hru,? řekl trenér hostí Guy Carbonneau. ?Byl to však druhý zápas za sebou, kdy nám v závěru došly síly.?
Minutu po Ryderově brance narazil montrealský Kovalev Malkina na hrazení a dostal za to menší trest. Crosbymu se zákrok příliš nelíbil a v zájmu svého spoluhráče se do Kovaleva pustil a srazil ho na led. Oba hráči sice dostali po dvou minutách, avšak angažovanost kapitána Penguins viditelně mužstvo nabudila, neboť v příštích sedmi minutách vstřelili dvě branky.

Následnou přesilovku (Kovalev dostal 2+2) využil Sýkora, přičemž Penguins využili alespoň jednu početní výhodu v každém zápase letošní sezóny. Český útočník po Malkinově přihrávce překonal Price na kratší straně.
?Myslím si, že jsme potřebovali trochu energie a ten gól z přesilovky nás dostal zpět do zápasu,? řekl Crosby. ?Od té doby jsme dominovali.?

Právě mladý kapitán Penguins snížil v čase 31:44 na rozdíl jediné branky. Price si poté po celou třetí třetinu střelce Penguins pohlídal, když ho domácí dokázali překonat až v závěrečné dvojnásobné powerplay. Montreal, který měl před dnešním zápasem nejlepší přesilovku v lize, nedokázal využít více jak dvouminutovou početní výhodu v prodloužení.

Během nájezdů se Erik Christensen, Sýkoram Jarkko Ruutu, Whitney a Mark Recchi nedokázali trefit do brány, zatímco Sergeji Goncharovi puk vypíchl brankář. Price si připsal zákroky pouze po střelách Malkina a Crosby.
Kanadský brankářský talent si připsal druhé vítězství v kariéře, navíc druhé proti Penguins.