Plány Ray Shera s týmem Penguins

S Penguins do play-off nebo ne? Generální manažer Shero stojí do uzávěrky přestupů v NHL před dvěma volbami ? nechat vše tak, jak je a držet nastoupený směr nebo učinit nějaký tah, nějakou výměnu?

Možná nyní uvedu samozřejmou věc, ale je dobré ji připomenout. Jak sám Ray Shero uvedl, nejen v posledních dnech zvedá často telefon. Důvody jsou zajisté jasné. Zájemci volají, zda jsou někteří hráči na prodej, případně volní k výměně. Není to nic neobvyklého, zvláště u Pittsburghu, který se mladými a nadějnými hráči jenom hemží. Daleko překvapivější ovšem je, na koho se generální manažeři ptají. Nebo spíše, koho dostat nemohou. Sidney Crosby? O něm se nikdy generální manažer nebaví. (Jasná budoucnost Pens. ? pozn. redaktora) Evgeni Malkin? Jordan Staal? Marc-Andre Fleury? Ani ti nejsou volní, či snad k maní.

?Na tyto chlapce se mě neptají,? uvádí Shero. ?Samozřejmě ani nemám zájem se o těchto chlapcích bavit v souvislosti s obchodem.? Není to o tom, že by dalších 29 týmů tyto hráče nechtělo, ale ostatní generální manažeři ví, jak se věci mají a nechtějí ztrácet čas vyjednáváním ?zbytečností?, které nikdy nemohou vyjít. ?Vědí to,? řekl Shero právě na uvedený odstavec, ohledně ostatních manažerů. Generální manažer musí také zvažovat verzi, že se Penguins kvalifikují k cestě za Stanley Cupem, poprvé od roku 2001. Samozřejmě nyní není nic jasného, ale ?Tučňáci? mají sezónu vcelku dobře rozjetou. Dnes večer nastoupili ?Tučňáci? v Mellon Areně proti ?Ostrovanům? z New Yorku se statistikou 19-17-7 a pohybují se ve Východní konferenci pouze pár bodů od míst zaručující postup do play-off. Dalo by se říci, že tým plný mladých hráčů má rádo soutěžení a právě místa okolo postupu do play-off právě toto splňují.

Shero řekl už před sezónou a opakuje to neustále a často, že si myslí, že současný kádr má na to, aby se dostal do play-off. A je také neoblomný ve věci, které nazývá první gól. Jinými slovy, kdo dá první gól, většinou vyhraje. ?Mým hlavním cílem není s týmem udělat play-off,? říká Shero. A jedním dechem dodává: ?Mým cílem je zlepšovat tým, aby byl neustále lepší a lepší.? ?Jsme v lize, soutěžíme s ostatními týmy. Můžeme vyhrát každou noc. Máme určité rozpory, ale nevyrovnanost v týmech vidíte všude v NHL. Je spousta týmů, kteří vyhrají třikrát po sobě, pak zase třikrát prohrají. To je prostě liga.? ?Určitým způsobem jsme našli způsob, jak společně vyhrávat a já doufám, že to stmelí kluky a budou v tom pokračovat.? Nikdy ale jistě nevíte, co se může stát. Nejlepší by ale pro Pens bylo, kdyby se k centrům jako Crosby a Malkin, přidali další. ?Není pochyb o tom, že tým, jako je ten náš, potřebuje i další hráče, kteří skórují a rozhodují zápasy,? řekl Shero. Do 27. února má tak generální manažer šanci a čas přivést někoho nového do týmu. Určitě mu usnadní výběr možné posily i představa, že by se Pens mohli po delší době dostat do playoff. A jak sám Shero slíbil, určitě se vynasnaží, aby nějaký nový hráč přišel a oživil tak hru Penguins. ?Nechci říci přesné číslo, kolik hráčů to bude. Ale určitě bych rád někoho přivedl,? řekl. Také popřel veškeré spekulace z New Yorku, že by byl v kontaktu s Rangers, kteří usilují údajně o Ryana Maloneho a Brooks Orpika.

?Ještě nevím, koho bych měl vyměnit. Ale jsou tu určití hráči, o kterých si myslím, že by týmu měli dát více, než doposud dávají,? řekl Shero. Pokud budeme uvažovat za generálního manažera, tak může mít například na mysli Michela Ouelleteho, který v posledních 18 zápasech vstřelil jenom jednu branku. To samé Malone, akorát že v posledních 12 zápasech. Také Colby Armstrong neskóroval 12 zápasů, ale v posledních dvou zápasech ze tří se prosadil. Nils Ekman měl na svém kontě jeden gól v 19 zápasech předtím, než si vykloubil loket. ?Někteří z těchto hráčů se už ukázali. Myslím si, že je to dobrá skupina chlapců, výborná parta hráčů, ale někteří kluci hrají 16 zápasů bez gólu nebo zaznamenají jeden v 16 zápasech a já nevím proč,? říká Shero. Celé spekulace uzavírá Shero slovy, že jestli udělá nějaké výměny, se dozvíme v následujících dnech, popřípadě týdnech.

16. 01. 2007, Will

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série
Sidney Crosby Pts 4 zápasy
Pts 2 zápasy
Patric Hornqvist Pts 2 zápasy
A 2 zápasy
Čekající na milník
Příští zápasy
Poslední zápasy
6. 4. vs Ottawa 4:0
5. 4. at Columbus 5:4
1. 4. vs Washington 1:3
31. 3. vs Montreal 5:2
29. 3. at New Jersey 4:3
1,280.00 Kč
Kanadské bodování
Góly
Asistence
Výročí narození
Ed Van Impe 1940 (Kanada, 78 let)
Nick Petersen 1989 (Kanada, 29 let)
Richard Park 1976 (Jižní Korea, 42 let)
Anketa
V dresu Pittsburghu bych v příští sezóně nejraději viděl

Phila Kessela
11743 hlasů, 21% (11743)
Jeff Skinner
11357 hlasů, 21% (11357)
Patricka Sharpa
11275 hlasů, 21% (11275)
T.J. Oshieho
11108 hlasů, 20% (11108)
Martina St. Louise
9340 hlasů, 17% (9340)

Celkem hlasů: 54823
Tento den v minulosti