Pittsburgh porazil v další přípravě Toronto 3:2

Tři góly, které padly při nevyrovnaném počtu hráčů na ledě, a dva body Evgeni Malkina pomohly Pittsburghu k výhře 3:2 nad celkem Toronta Maple Leafs v posledním domácím přípravném zápase. Tučňákům, kteří hráli bez kapitána Crosbyho, se podařilo vstřelit dva góly v přesilovce a jeden v oslabení.

Kromě Crosbyho, který má drobné potíže s třísly, chyběli ještě na delší dobu zranění obránci Sergei Gonchar (vykloubené rameno) a Ryan Whitney (zotavuje se po operaci chodidla). V brance dostal přednost před jedničkou Fleurym Dany Sabourin.

Skóre zápasu otevřel už v čase 2:05 Petr Sýkora. Tato trefa pro něj znamenala již třetí přesilovkový gól v předsezónních duelech. V osmé minutě jej opět gólem v početní výhodě napodobil Ruslan Fedotěnko a mohl se tak radovat nejen z vedení 2:0, ale i ze své první trefy v novém týmu.

Na začátku druhé třetiny zvýraznil vedení Pens ještě Evgeni Malkin, který po spolupráci se specialistou na oslabení Jordanem Staalem vstřelil gól v početní nevýhodě. To bylo však v tomto zápase, alespoň co se vstřelených gólů týče, od Pittsburghu vše.

Soupeř stihl do konce zápasu ale už jen snížit na 3:2 a tak se hráči s tučňákem na prsou mohli radovat z vítězství.

Sestava Penguins: Sabourin - Gill, Sydor, Eaton, Goligoski, Orpik, Letang - Dupuis, Staal, Sýkora, Taffe, Cooke, Talbot, Fedotěnko, James, Kennedy, Bissonnette, Malkin, Šatan.