Penguins opět neuspěli

Není třeba dlouze vysvětlovat, že porážky po nájezdech jsou asi ty nejtěžší. A u Penguins se dá říci, že ani těch předchozích 47 nebylo lehké přenést přes srdce.

Nicméně vyškrábat se z tříbrankového deficitu proti týmu, který vyhrál poslední Stanley Cup, dokázat to za 15 minut hrací doby a pak prohrát na nájezdy, to už něco s týmem něco udělá. Avšak stále zbývá ten optimistický dovětek, že to bylo přeci za bod. A i když se teď Pittsburgh nalézá na posledním místě NHL se statistikou 14-36-11, určitě je to pro tým, který tak touží po úspěchu, malé pozitivum.

?Je dobré, že jsme získali alespoň bod,? řekl Marc-Andre Fleury. Penguins ztratili naděje získat i druhý bod, když odešli poraženi na nájezdy 2:0. Fleury sice zastavil prvního střelce Lightning Vincenta Lecavaliera, ale posléze byl překonán Bradem Richardsem a Václavem Prospalem. Brankář hostí naopak zastavil pokusy Jane Rity a Sydney Crosbyho.

Byla to právě jednička posledního draftu, která v čase 45:11 načala obrat, když její trefa znamenala snížení na 4:2. Následné góly Josefa Melichara(50:01) a Ryana Whitneyho(19:04) dovedly zápas do prodloužení. Penguins tak dokázali něco, co se jim nepodařilo předchozí dva zápasy: stáhnout hrozivé vedení soupeře a dovést zápas do prodloužení. V prvním utkání stáhli čtyřbrankové vedení Ottawy na konečných 4:3 a proti Carolině byl dokonce pětigólový náskok v závěru upraven na 7:5. Na co to však poukazuje? Především z toho pesimistického hlediska se dá říci, že Penguins mají velice děravou obranu a jejich start do utkání není nikterak skvělý. Když se na věc podíváme z konce zápasu, zjistíme, že tým jakkoli je frustrován porážkami, se přesto snaží s výsledkem něco udělat a daří se mu to.

?Měli bychom se spíše dostávat do vedení než pořád jenom dotahovat,? správně podotkl Whitney. ?Je to pěkně frustrující, protože je nemožné takhle vyhrát zápas. Pokud se ujmeme vedení a budeme hrát aktivně může se leccos podařit.? Penguins se teď chystají do Washingtonu, kde zítra odehrají další očekávaný duel dvou posledních jedniček draftu. Zatímco jednotlivé řady zůstávají nezměněny, Craig Patrick již přiznal že do zítřejší třetí hodiny místního času budou provedeny nějaké výraznější změny. ?Zatím s kluby pouze jednáme, ale jak vidno žádnou výměnu jsme zatím nedotáhli do konce,? řekl Patrick. ?Nyní se může stát cokoli.?