Pětizápasová šňůra proher minulostí

Penguins konečně ukončili pětizápasové trápení a opět u toho byla Philadelphia. I když to konečné skóre možná nenapovídá, tak Penguins podali daleko lepší výkon než v předchozích duelech.

Penguins konečně ukončili pětizápasové trápení a opět u toho byla Philadelphia. I když to konečné skóre možná nenapovídá, tak Penguins podali daleko lepší výkon než v předchozích duelech. Jejich hra vycházela ze zajištěné obrany, útok soupeře přestřílel, čímž se dá získat dojem, že se jim vrátila forma z prvních deseti zápasů. ?Téměř ve všem jsme odvedli dobrou práci,?řekl Sidney Crosby, který poprvé po sedmi zápasech vstřelil gól. ?Hráli jsme naši hru ? využívali jsme naší rychlosti a nevymýšleli jsme složitosti.?

Všechny góly Penguins vstřelili tři nejmladší hráči týmu ? Crosby (19 let), Jordan Staal (18 let) a Evgeni Malkin (20 let). Posledně jmenovaný právě vstřelil po střele z voleje, na kterou mu ?namazal? pohotovým pasem Marc Recchi, vítěznou branku utkání. Gól byl o to překvapivější, že přišel necelé dvě minuty před koncem. ?Snažil jsem se střílet do rohu, protože tam všechny dnešní branky padly,?řekl Malkin skrze tlumočníka. ?Brankář šel často dolů, proto jsem se snažil co nejtvrději vystřelit nahoru.? Penguins tímto zápasem získali statistiku 8-6-2, zatímco Flyers(3-12-2) prohráli pošesté v řadě. ?Cítili jsme, že musíme vyhrát,?řekl Recchi. ?Jediná cesta byla vítězství.?

Po první třetině bez branek dovolili Penguins již poosmé skórovat soupeři jako prvnímu. Dnes si navíc dal branku Sergej Gonchar sám. Puk se v čase 22:14 odrazil od jeho hokejky za záda bezmocného Fleuryho. Avšak Sidney Crosby, který se již na začátku zápasu dostal do několika vyložených šancí, již za pět minut vyrovnal. Poté, co hráči Flyers propadli v obranném pásmu Penguins, ujel Crosby společně s Thorburnem a překonal Niittymakiho střelou do levého horního rohu. V čase 35:38 již šli Penguins poprvé do vedení. LeClar získal puk a okamžitě ho přihrál Ouelletovi, který soupeři ujel společně se Staalem. Staalova střela pod horní tyčku znamenala jeho šestý gól v letošní sezóně.

Flyers se však nevzdali a ve třetí třetině zásluhou Sandersona srovnali. Konečné slovo měli, ale domácí, kteří mohou být před třídenní přestávkou nadmíru spokojeni. ?Čekali jsme, že budou hrát tvrdě,?řekl Recchi o svém dnešním soupeři. ? Snažili se jak jen mohli. Víme, že se Flyers nikdy nevzdávají. Je to hrdý klub.?