Pens si vyšlápli na Washington, porazili jej popáté v řadě

Penguins v noci předvedli výborný výkon a v souboji rivalů z nové Metropolitní divize porazili popáté v řadě tým Washingtonu, tentokrát na jeho hřišti 4:0. Góly vstřelili postupně Paul Martin, Beau Bennett, Sidney Crosby a James Neal. Brankář Marc-Andre Fleury si připsal 25. čisté konto v kariéře, k čemuž mu pomohlo osmnáct zákroků.

Diváky nejvíce zaujal třetí gól Pens, který padl v přesilové hře po třech přihrávkách na jeden dotek v podání Evgeni Malkina, Chrise Kunitze a Jamese Neale. Kolotoč výměn pak zakončil milimetrově přesnou střelou z úhlu Sidney Crosby a devětadvacet sekund před koncem druhé třetiny navýšil skóre na 3:0.

"Viděl jsem, jak má (Malkin) puk u hrazení a Neal s Kunitzem operují kolem branky. Snažil jsem se vyhledat volný prostor a viděl jsem, jak puk míří kolem brankové čáry na mě. Zkusil jsem vystřelit do prostoru kolem vyrážečky, bylo tam trochu volného místa, které jsem chtěl trefit," popsal svůj jedenáctý gól v sezóně kapitán Pens Sidney Crosby.

Předchozí dva góly padli v první třetině, ve které Tučňáci dominovali a přestříleli v ní svého soupeře 17:6 (v úseku hry, kdy byl počet hráčů na ledě vyrovnán dokonce 15:2). První zaznamenal po vyhraném buly Sidney Crosbyho střelou zápěstím od modré Paul Martin, druhý pak po dobré práci Pens ve středním pásmu Beau Bennett. Ten se trefil v sezóně vůbec poprvé.

"Nevím, jestli jsme čekali, že budeme mít takto střelecky navrch. Způsob, jakým jsme hráli, byl ale excelentní. Připsali jsme si několik výborných střeleckých možností a využili vhazovaní pro prvního vstřelení gólu, který nás ještě více povzbudil. Velkou součástí utkání byly i přesilové hry, soupeř v nich měl velké šance, nejvíce v první třetině," hodnotil po zápase trenér Dan Bylsma.

O poslední zásah Pens se v čase 37:16 postaral druhým gólem v sezóně James Neal. Ten na polovině hřiště převzal puk od Paula Martina, namířil si to křížem do útočného pásma a odtud z levého kruhu střelou zápěstím překonal brankáře Bradena Holtbyho, který si jinak v zápase připsal 36 úspěšných zákroků.

"Je to zklamání, velké zklamání," popsal své pocity obránce Washingtonu Karl Alzner a pokračoval: "Bojovali jsme o první místo v divizi a zklamali jsme. Brzo ale budeme mít další šanci."

21. 11. 2013, Will

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série
Sidney Crosby Pts 4 zápasy
Pts 2 zápasy
Patric Hornqvist Pts 2 zápasy
A 2 zápasy
Čekající na milník
Příští zápasy
Poslední zápasy
Kanadské bodování
Góly
Asistence
Výročí narození
Sean Pronger 1972 (Kanada, 51 let)
Anketa
V dresu Pittsburghu bych v příští sezóně nejraději viděl

Phila Kessela
15261 hlasů, 23% (15261)
Jeff Skinner
13354 hlasů, 20% (13354)
Patricka Sharpa
13460 hlasů, 20% (13460)
T.J. Oshieho
13006 hlasů, 20% (13006)
Martina St. Louise
11151 hlasů, 17% (11151)

Celkem hlasů: 66232
Tento den v minulosti