Pátá výhra v řadě

V pořadí již pátem přípravném utkání hokejisté Pittsbrughu nenašli přemožitele a porazili tým Chicaga 4:2, když se o góly postupně postarali Steve Sullivan, Matt Cooke, Joe Vitale a do prázdé branky Evgeni Malkin. Tentokráte však měli svěřenci trenéra Dana Bylsmy na mále, Blackhawks měli většinu zápasu více ze hry a zasypali Tučňáky 37 střelami.

V zápase zářil pittsburghský brankář Brent Johnson, který pokryl 35 střel soupeře včetně vyložené šance nováčka Brandona Pirriho, který byl ve třetí třetině osamocen v brankovišti a po dvou předchozích gólech se snažil o hattrick.

"Byl neuvěřitelný," vysekl poklonu svému brankáři obránce Kristopher Letang, který byl i díky dvěma asistencím vyhlášen první hvězdou večera.

"Bylo to dobré. Hned na začátku na mě šlo několik střel, kterými jsem se chytil. Moc jsem toho během přípravných zápasů neodehrál, tak jsem byl za ty střely rád," okomentoval svůj výkon sám brankář Johnson.

Gólem do prázdné branky zpečetil osud zápasu Evgeni Malkin, pro kterého gól znamenal sedmý bod ve čtyřech přípravných zápasech,v nichž v každém bodoval.

Podobně se do prázdné branky trefil v druhé třetině v oslabení i Matt Cooke, který využil skutečnosti, že brankář Chicaga Emery vyrazil pro puk skoro k modré čáře a špatně rozehrál.