Nejlepší útoky dosavadní sezóny

Nová éra v NHL je hlavně o střílení branek, přičemž kluby v závislosti na tom zrevidovali koncept jedné útočné řady v týmu. V minulosti jsme mohli vidět situace, kdy útočná síla týmu byla rozložena do všech čtyř řad. Tuto sezónu však začínají hrát opět prim řady složené výlučně z hvězd. Zde je výčet několika útoků, jenž zatím nejvíce dominují v zápasech.

1. Dany Heatley ? Jason Spezza ? Daniel Alfredsson

Kapitán Alfredsson původně zahájil sezónu v jiné řadě, ale od té doby co se připojil do řady k Heatlymu řada naprosto dominuje NHL. Jediná námitka je snad ta, že by Ottawa měla více rozložit síly, což by se mohlo hodit hlavně v play off. Ať je to jakkoliv nyní je útok naprosto nezastavitelný.

2. Simon Gagne ? Peter Forsberg ? Mike Knuble

Zatímco Ottawa dala dohromady útok z komplexních hráčů, v tomto útoku Philadelphie má každý svoji úlohu. Gagne střílí góly, Forsberg přihrává a Knuble odvádí ?špinavou práci?. Na papíře vypadají jako ideální hokejová řada, což v realitě není zas tak daleko od pravdy.

3. Alexander Frolov ? Craig Conroy ? Pavol Demitra

V NHL se dlouho opomíjel přestup Pavola Demitry do Los Angeles. Neprávem. Demitra skvěle zapadl do útoku se svým staronovým spoluhráčem Conroyem a Frolov je perfektně doplňuje. Coby dřívější centr, Demitra nyní nastupuje jako křídlo.

4.Martin Straka ? Michael Nylander ? Jaromír Jágr

Rangers se rozhodli k Jágrovi přiřadit hráče, se kterými za svou kariéru již kdysi hrával a výsledek je perfektní. S Nylanderem hrál Jágr ve Washingtonu, přičemž se Strakou se zná z působení v Pittsburghu.

5. Cory Stillman ? Eric Staal ? Erik Cole

Staalův výkonnostní vzestup by nebyl možný bez jeho kvalitních spoluhráčů. Stillman je dobře znám z Tampy Bay, kde nastupoval s Bradem Richardsem a Fredrikem Modinem, zatímco Cole konečně našel ztracenou formu.

6. Ryan Smyth ? Shawn Horcoff ? Aleš Hemský

Trenér Edmontonu Craig MacTavish musel vyzkoušet několik možností, než dal tuto trojici dohromady. Výsledek je opět přínosem pro celé mužstvo. Smytha není nutno dlouze představovat, přičemž Hemský je považován za jedno z nejšikovnějších křídel v lize. Horcoff je skvěle doplňuje.

7. Brenden Morrow ? Jason Arnott ? Bill Guerin

Stars začali sezónu bez ?MAG? řady, ale nakonec trenér Dave Tippett nenašel lepší kombinaci. Všechno to sou urostlí hráči, kteří umí dobře kombinovat. Arnott a Morrow jsou zatím nejlepší hráči Dallasu.

8. Andrew Brunette ? Ian Laperriere ? Antti Laaksonen

Colorado by nikdy nebylo na postupových příčkách, kdyby nemělo svou třetí řadu. ?Lappy? je skvělým centrem do ?checking line?, přičemž Brunette a Laaksonen se důvěrně znají z působení v Minnesotě.

9. Markus Naslud ? Brendan Morrison ? Todd Bertuzzi

Ačkoliv z tohoto výčtu spolu hrají nejdéle, stále nepředvádějí svůj ofenzivní standart. Na jejich obhajobu se snad dá říci jenom to, že trenér Marc Crawford je letos dlouho nenasazoval v jednom útoku. Na konci sezóny budou určitě opět zářit.

10.Sidney Crosby ? Erik Christensen ? Žigmund Pálffy

Tato řada v posledních zápasech sice prochází menší krizíi, přesto je to stále ona kdo táhne trápící se ?Tučňáky?. Ačkoliv útok obsahuje dva nováčky, směle se dá tvrdit, že jsou nebezpeční každá střídání. Možná by je měl trenér Olczyk rozdělit, aby se kvalita týmu vyrovnala?

06. 12. 2005, Will

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série
Sidney Crosby Pts 4 zápasy
Pts 2 zápasy
Patric Hornqvist Pts 2 zápasy
A 2 zápasy
Čekající na milník
Příští zápasy
Poslední zápasy
Kanadské bodování
Góly
Asistence
Výročí narození
Andre Roy 1975 (USA, 48 let)
David Weninger 1976 (Kanada, 47 let)
Trevor Smith 1985 (Kanada, 38 let)
Anketa
V dresu Pittsburghu bych v příští sezóně nejraději viděl

Phila Kessela
15178 hlasů, 23% (15178)
Jeff Skinner
13240 hlasů, 20% (13240)
Patricka Sharpa
13449 hlasů, 20% (13449)
T.J. Oshieho
12945 hlasů, 20% (12945)
Martina St. Louise
11093 hlasů, 17% (11093)

Celkem hlasů: 65905
Tento den v minulosti