Nejen góly klíčem k úspěchu

Když pomineme konečné skóre rozhodujícího sedmého zápasu proti Washingtonu, byla určitě nejzajímavěší statistikou ta, která se zabývá početem vyloučených hráčů. Na straně Pens se totiž vyjímala nula - i to byl klíč ke včerejšímu úspěchu. Dosti si za to mohli i samotní hráči Caps, kteří působili líným dojmem a svou hrou si žádné fauly nedokázali vynutit.

"Bylo to částí nášeho plánu, nenechat se zbytečně vylučovat. Soupeř nás totiž v minulých zápasech při oslabení několikrát potrestal," nechal se slyšet obránce Mark Eaton. Pro Capitals to byl první zápas sezóny, ve kterém nedostali možnost hrát přesilovou hru. V sérii proti Pens měli celkem 19 početních výhod, z nichž pět dokázali využít.

Soustředěný Fleury

Během celé série se neustále mluvilo o souboji Alexander Ovechkin - Sidney Crosby. Občas padlo slovo také na Evgeni Malkina nebo Simeona Varlamova. Neprávem opomíjený zůstal Marc-Andre Fleury, jenž byl určitě jedním z hlavním strůjců postupu Penguins.

V rozhodujícím sedmém duelu si připsal devatenáct zákroků, včetně jednoho velmi důležitého. Ve třetí minutě fantasticky zakročil lapačkou a vychytal tak samostatný nájezd největší hvězdy Capitals Alexandera Ovechkina. Tímto zákrokem namířil své spoluhráče za vítězstvím a připoměl jím ten z druhého utkání prvního kola proti Flyers, kdy ve třetí třetině podobně neuvěřitelně zastavil pokus Jeffa Cartera, tentokrát však betonem.

"Byl to velký zákrok. Hráče Capitals položil a nás vyburcoval," okomentoval výjimečnou situaci Bill Guerin.

Některé ohlasy

"Důvod, proč jsme prohráli, byl jednoduchý, prostě nás přehráli. Je težké tu stát, na našem ledě, a říkat to, ale je to tak," vyjádřil se útočník Capitals Brooks Laich.

"Nejsme týmem veteránů. Naopak, naše jádro tvoří mladí hráči. Přesto však již máme hodně za sebou. S týmem jsme za relativně krátkou dobu prošli mnoha odlišnými situacemi, i to nám v sedmém zápase určitě pomohlo," nechal se slyšet Sidney Crosby.

15. 05. 2009, Will

Česky English
Tabulka divize

No Table

Tabulka konference

No Table

Železní muži
Rob Scuderi GP 119 v řadě
Nick Spaling GP 77 v řadě
Chris Kunitz GP 46 v řadě
Brandon Sutter GP 43 v řadě
Paul Martin GP 38 v řadě
Maxim Lapierre GP 30 v řadě
Blake Comeau GP 24 v řadě
Beau Bennett GP 24 v řadě
GP 16 v řadě
Ben Lovejoy GP 15 v řadě
Aktuální série