Hattrick Goligoskiho rozhodl o výhře černých nad zlatými

Včera se ve Wilkes Barre v rámci přípravy na novou sezónu odehrál exhibiční zápas, ve kterém proti sobě nastoupili hráči Penguins rozděleni do dvou týmů. Jeden z nich měl černé dresy, druhý zlaté. Nakonec se, hlavně díky hattricku Alexe Goligoskiho, radovali z výhry černí. Svého soupeře porazili 3:2.

Černý tým vedla řada Kunitz - Crosby - Tangradi, která řádila v přípravném zápase proti Columbusu, kde vstřelila čtyři góly. Tentokrát se jí sice tolik gólově nedařilo, šance si však vytvářela. V první třetině například Tangradi orazítkoval tyč.

Pro Tangrediho to byl zvláštní zápas. Narodil se a vyrostl totiž ve Philadelphii, která leží asi 200km jižně od Wilkes Barre, a v mládí hrál rok za školu Wyoming Seminary. Ta leží v Kingstonu, což je městečko hned vedle Wilkes Barre.

Druhý útok černého týmu tvořili Matt Cooke, Jordan Staal a Tyler Kennedy, osvědčená a úspěšná řada z posledního play off. Bill Guerin, který nastupoval ke konci minulé sezóny s Crosbym a Kunitzem, hrál v druhém útoku zlatého týmu. Vedle sebe měl Pascala Dupuise a Dustina Jeffreyho.

První útok zlatého týmu tvořili Evgeni Malkin a Ruslan Fedotenko, kteří k sobě dostali na pravé křídlo Lucu Caputiho. Ten také v přesilové hře v první třetině vstřelil první gól svého týmu. Když byl na kolenou před brankou soupeře, odrazila se od něj přímo do brány přihrávka Dustina Jeffreyho.

Druhý gól zlatého týmu vsítil Mike Rupp, který nastupoval s Ryanem Baydou a Nickem Johnsonem.

V utkání se objevil i Konstantin Pushkarev, který se k ostatním v příravném kempu připojil o něco později. Tento hráč, který nemá s týmem uzavřenou smlouvu a v kempu je pouze na zkoušku, hrál po boku Joeyho Haddada a Joea Vitaleho.

I když se zápas nehrál v nasazení, v jakém se hrají ostatní přípravné zápasy, hráči jej brali vážně. V poslední minutě například Malkin narazil tvrdě na hrazení Adamse, zatímco Crosby si vyměňoval krosčeky s Letangem. Tito dva si po zápase ještě něco vyříkávali.