Fantastický Fleury, Ovechkin bez bodu

Penguins se v sobotním utkání ve Washingtonu cítili jako doma. Ke spokojenosti jim nepomohl pouze hlouček fanoušků, ale také fantastický výkon brankáře Marc-Andre Fleuryho.

Fleury poprvé v sezóně podal fantastický výkon a z 31 střel pustil jedinou, čímž se výrazně podílel na výhře 2:1 nad Washington Capitals. ?Byl úžasný,? řekl obránce Ryan Whitney, jehož gól z druhé třetiny se nakonec stal vítězným.

Hlavní brankář Penguins po zápase hýřil optimismem. Do Washingtonu sice přijel s průměrem 4,11 a úspěšností 87%, avšak proti Capitals svůj tým výrazně podržel. V první třetině pochytal 11 z dvanácti střel a v závěru několikrát zabránil kanonýru Ovechkinovi ve skórování.

?Střílí odevšud a jeho střely jsou pořádně tvrdé,? řekl Fleury o Ovechkinovi, který proti Penguins nakonec vyšel naprázdno.

A jelikož si Ovechkinův rival, Sidney Crosby, připsal jednu asistenci, vyšel z tohoto minisouboje vítězně právě on. Crosby má z devíti zápasů proti Capitals 15 bodů.
?Nemůžeme hledět příliš dopředu,? řekl Crosby. ?Poslední dva zápasy jsme udělali několik kroků vpřed. Doufám, že jsme se tím konečně zvedli.?

Crosby byl spokojen s tím, že se v zápase neprojevila únava spojená se zápasem z předchozí noci. Penguins hráli třetí zápas během čtyř dnů, což bylo znát během první třetiny, kdy si Capitals vytvořili pět čistých brankových příležitostí a rovněž vyhráli statistiku v počtu bodyčeků (10:2).
Zásluhou Briana Pothiera také vstřelili první gól, na který Penguins odpověděli až zásluhou Jordana Staala, který po šesti zápasech vstřelil premiérový gól v sezóně. ?Jsem rád, že jsem se toho zbavil,? řekl Staal o přerušeném gólovém půstu. ?Doufám, že se to zase rozjede.?
Nerozhodný stav vydržel až do konce druhé třetiny, kdy se trefil již zmiňovaný Whitney.

Penguins mají po sedmi zápasech statistiku 4-3-0, což jsou shodná čísla se začátkem předchozí sezóny. Nyní za sebou mají poprvé v sezóně dvě vítězná utkání v řadě a během dalšího týdne je čekají tři zápasy na domácím ledě. První zápas je na programu tuto středu proti New York Rangers.