Ekman přepisoval rekordy

Nils Ekman vstřelil nejrychlejší hattrick v historii Penguins, avšak na vítězství to nestačilo. Nakonec to byl Vincent Lecavalier, který gólem v prodloužení rozhodl o vítězství hostující Tampy Bay.

Jeho branka přišla po skvělé individuální akci, kterou útočník Lightning zakončil parádní střelou bekhendem. Lecavalier i s dnešním zápasem vstřelil ve děvětadvaceti zápasech proti Penguins 19 branek. Jeho výkon tak zastínil individuální úsilí útočníka Penguins Nilse Ekmana, který svému týmu po návratu ze čtyřzápasového výletu po hřištích soupeřů zajistil alespoň jeden bod za prohru v prodloužení.

?Čekal jsem na zlomové utkání,?řekl Ekman, který před dnešním duelem vstřelil pouhé dvě branky. Trenér domácích Michel Therrien byl tímto odměněn za neustále prohazování formací. První polovinu zápasu to totiž vypadalo jako kdyby útok Penguins neexistoval. Kouč Penguins poprvé rozhodil duo Sidney Crosby a Evgeni Malkin, když Malkina navrátil na původní pozici centra a obklopil ho útočníky Jordanem Staalem a Markem Recchim.

Ekman se naopak vrátil do útoku ke Crosbymu, kde se rovněž objevil i Colby Armstrong. První řada tedy vypadala stejně jako v prvním utkání sezóny. Výsledek jeho tahu se dostavil téměř ihned. Ekman vstřelil za 4 minuty a deset sekund čistý hattrick a Penguins vymazali dvougólový náskok soupeře. ?Líbila se mi již jeho první třetina,?řekl Therriena o Ekmanovi. ?Proto jsem udělal tenhle přesun.?

Nejrychlejší hattrick v historii Penguins měl doposud Lowell MacDonad, který na tři branky proti Minnesotě North Stars (13.11.1973) potřeboval 4 minuty a 17 sekund. ?Ani si nepamatuju, kdy jsem skóroval tak rychle,?řekl Ekman, který do Pittsburghu přišel v létě ze San Jose. ?Byl jsem ve správný čas na správném místě.? To samé se dá říci o brankáři Penguins Marc-Andre Fleurym, který za první dvě třetiny pochytal 21 z 23 střel Lightning, jenž převážně diktovali hru.

Penguins náskok 3:2 neudrželi až pět minut před koncem, kdy se po chybě obrany Penguins trefil Eric Perrin. ?Tučnáči? nyní již tři zápasy čekají na vítězství, přičemž v pátek je čeká Ottawa. ?Potřebujeme dobít energii,?řekl Therrien.