Dva góly Matta Cooka a dva góly v oslabení dovedly Pens ke sladkému vítězství

V sobotu v sedm hodin večer našeho času se Penguins potřetí v sezóně potkali se sým divizním rivalem Philadelphií Flyers a narozdíl od předchozích dvou měření sil ho tentokrát dokázali porazit. Díky dvěma brankám v oslabení a skvělému výkonu zejména ve třetí třetině nakonec zvítězili 6:4. Dvakrát se v zápase trefili Matt Cooke na straně Pittsburghu a Jaromír Jágr na straně Philadelphie.

Zápas byl hrán od samého začátku ve velkém tempu a první branka na sebe nenechala dlouho čekat, ve čtvrté minutě unikl po levé straně Matt Cooke, nenechal se rozhodit zezadu dotírajícím Jaromírem Jágrem a z kruhu střelou zápěstím skóroval.

Ve čtrnácté minutě se k velkému sólu odhodlal Evgeni Malkin. Ten se ze svého obranného pásma postupně dostal až těsně k brankáři Philadelphie Ilyovi Bryzgalovovi, na jehož branku z levé strany vystřelil, puk však pouze zazvonil o tyč.

Asi pět minut před první sirénou byli postupně vyloučeni Craig Adams, Wayne Simmonds a Jordan Staal. Malého počtu hráčů na ledě dvakrát v rozmezí šestnácti sekund využil Jaromír Jágr, který se trefil jednou při hře čtyři na čtyři a podruhé v přesilovce čtyři na tři. Oba své góly dal z prakticky stejného místa v levém kruhu, jednou po nájezdu ze středního pásma, podruhé pak zakončoval přesilovkovou kombinaci.

V zápase se hodně vylučovalo, rozhodčí rozdali celkem čtyřiačtyřicet trestných minut, až na dvě výjimky vše za menší tresty. Pět minut před koncem druhého dějství byli rychle za sebou vyloučeni Pascal Dupuis a Brooks Orpik. Penguins tedy museli čelit přesilovkám nejprve čtyři na pět a poté dokonce tři na pět.

K překvapení snad všech diváků, kteří zápas sledovali jak na stadiónu, tak u televizních obrazovek dokázali oslabení Tučňáci obou těchto herních variant využít ve svůj prospěch a vstřelit dva góly.

Poprvé se prosadil Jordan Staal, který střelou zápěstím skrytou za útočníkem Jakubem Voráčkem dokonale nachytal nepřipraveného Bryzgalova a vyrovnal stav utkání na 2:2.

Další ránu Flyers poté zasadil o stotři sekund později Matt Cooke, který v oslabení tři proti pěti unikl ležérně bránícímu Kimmo Timmonenovi a z nájezdu poslal Pens podruhé v zápase do vedení. Brankář Flyers by po tomto góle odvolán z branky a byl nahrazen jeho rovněž ruským kolegou Sergeiem Bobrovskym.

V čase 38:41, asi dvě minuty po posledním gólu, udělal velkou chybu přímo před Marc-Andre Fleurym obránce Deryk Engelland, který uklouzl a ztratil puk. Ten si našel Eric Wellwood a ihned ho backhandem zasunul za Fleuryho záda.

Branka do šatny však Pengiuns nijak nerozhodila, třetí třetinu odehráli skvěle a soupeře v ní dokonale přehráli, když si v ní připsali celkem patnáct střel a tři góly.

První z nich dal Dustin Jeffrey, který se nejlépe zorientoval po střele Matta Cooka a dorážkou prostřelil Bobrovskyho. Na začátku celé akce stál výborným napadáním do sestavy navrátivší se Arron Asham.

Do dvougólového vedení poslal Penguins o minutu a půl později Pascal Dupuis, toršku kostrbatým způsobem zakončil brejk Penguins tři na dva. Bobrovskyho totiž překonal z nulového úhlu po ne příliš povedené přihrávce Steveho Sullivana.

Výbornou desetiminutovku Pens zakončili svým šestým gólem v zápase, který vstřelil James Neal poté, co ho do útoku po pravé straně vyslal Evgeni Malkin. Nealovu první střelu ještě Bobrovsky kryl, na dorážku však byl už krátký.

Flyers stihli těsně před koncem gólem Wayna Simmondse ještě zkorigovat stav utkání na 4:6, porážce však už nezabránili.