Domácí zahájení sezóny Tučňákům vyšlo

Hráči Pittsburghu znovu ukázali, že bez svých dvou největších hvězd Evgeni Malkina dokáží hrát často lépe než jiné týmy v plné síle. Včera při zahajovacím domácím zápase porazili 4:2 Floridu, když znovu předveli celoplošně výborný výkon. O branky se postarali postupně Pascal Dupuis, Matt Cooke, Richard Park a James Neal.

"Myslím, že minulý rok jsme zjistili, že to jde i bez nich, a získali jsme trochu sebevědomí. Chceme, aby se co nejdříve vrátili, s nimi v sestavě to bude perfektní. Nyní však hrajeme bez nich a musíme se s tím co nejlépe poprat," popsal brankář Fleury situaci bez Evgeni Malkina a Sidney Crosbyho.

Fleury předvedl nadprůměrný výkon, když pochytal 32 ze 34 střel soupeře. Vyznamenal se zejména asi tři minuty před koncem první třetiny, kdy lapačkou na několikrát zabránil puku těsně přejít bankovou čáru.

Začátek zápasu ovládla třetí řada, kterou vedl Joe Vitale na křídlech s Pascalem Dupuisem a Mattem Cookem a která se postarala o vedení 2:0. V patnácté minutě nejprve zasunul kotouč do sítě po přihrávce Vitaleho z pravého rohu Dupuis. V polovině zápasu, kdy nahrával opět Vitale, tentokrát po nájezdu z levé strany, se potřetí v sezóně prosadil Matt Cooke, který se tak stal zatím nejlepším střelcem týmu.

"Zařval jsem na Joeyho, že jsem před a brankou a on mi tam poslal naprosto perfektní přihrávku," popsal situaci před druhým gólem Cooke.

Florida pak sice zásluhou Marcela Goce snížila na 1:2, Penguins však vzápětí využili své snad největší přednosti, kterou je hra v oslabení. Nejenže je opět všechny ubránili a ještě tuto sezónu v této herní činnosti nedostali z šestnácti pokusů žádný gól, ale díky Richardu Parkovi dokázali v jednom z nich zvýšit na 3:1.

Park vstřelil za Pittsburgh svůj první gól od sezóny 1995/96, kdy hrál v týmu jako nováček. Shodou okolností vstřelil Park i v této nováčkovské sezóně gól v oslabení v zahajovacím domácím zápase.

"Od té doby uběhlo spousta času, věřte, že tohle jsem naplánované neměl," prozradil střelec Park.

Čtvrtý gól Pittsburghu vsítil za stavu 3:2 James Neal po nádherné akci Jordana Staala, který si tělěm pokryl puk před obráncem a zadovkou z pravé strany brankoviště krásně přihrával.