Další pětibodový zápas pro Evgeni Malkina

K dalšímu utkání NHL si na svůj stadion pozvali hokejisté Pittsburghu Winnipeg, který v divokém zápase přestříleli nakonec 8:5. Evgeni Malkin si za gól a čtyři asistence připsal potřetí v sezóně pět bodů a stále kraluje na čele kanadského bodování soutěže. Pozadu nezůstal ani Malkinův kolega z útoku, který si připsal čtyři body. Zápas sledoval i kouč fotbalových Steelers, klubu jež Pittsburgh reprezentuje v americkém fotbale.

Hokejistům Pittsburghu se vstup do zápasu vůbec nepovedl a už v čase 8:04 první třetiny prohrávali 0:2, když se o góly Winnipegu postarali postupně Kyle Wellwood a Alexander Burmistrov.

Prvně jmenovaný dostal puk do branky v šesté minutě po přihrávce z levého rohu kluziště, kterou dostal od Tobiase Enstroma. Burmistrov pak asi o tři minuty vyslal z pravé strany útočného pásma křížnou přihrávku, kterou si nešťasně do vlastní branky srezil před brankářem Marc-Andre Fleurym stojící Cal O'Reilly.

Penguins mohli po prvním góle několikrát vyrovnat, největší šance si připsali Craig Adams a Richard Park, který se po pěkné nezjištné přihrávce od Kristophera Letange zjevil sám před brankářem Pavelcem. Možná, kdyby vystřelil z první a nezpracovával si puk, mohl se radovat z gólu.

Neproměněné šance však Tučňáky mrzet po první siréně nakonec mrzet nemusely. Díky Justinu Jefferymu a Jamesi Nealovi se totiž dostali zpět do zápasu.

Jeffery vstřelil gól střelou zápěstím nahoru k bližší tyči po nájezdu od levého mantinelu, do kterého ho vyslal navrátilec do sestavy Jordan Staal.

Při druhém gólu pak Evgeni Malkin předvedli naprosto totožný kousek, jako v jednom z posledních zápasů proti Washingtonu, který odehráli 22. ledna. Makin vyhrál čistě bully a číhající Neal za ním na nic nečekal a střelou zápěstím nedal Pavelcovi šanci.

Druhá třetina začalo dvojšancí Evgeni Malkina. Ruský útočník se nejprve snažil zasunout puk backhandem po obkroužení branky a poté střílel z blízkosti z pravé strany.

Ve třiadvacáté minutě utkání dostali Pens výhodu přesilové hry, kterou po minutě a třinácti sekundách využil Chris Knunitz. Při zakládání útoku si krásně najel do útočného pásma, kde ho na modré čáře ještě krásnější přihrávkou našel Evgeni Malkin. Kunitz poté Pavelce prostřelil zápěstím z pravého kruhu. Druhou asistenci na tomto gólu si připsal brankář Marc-Andre Fleury.

Asi v polovině zápasu najížděli dva na jednoho Steve Sullivan s Calem O'Reillym, obránce s brankářem jim však šanci zmařili. Na Evgeni Malkina s Kristopherem Letangem o dvě minuty později však už nestačili. Malkin přihrál z levé strany křížně Letangovi, ten se zblízka nemýlil a zvýšil na 4:2 pro Pittsburgh.

Winnipeg zbraně nesložil a přestože byl ve druhé třenině jasně přehráván (na střely ji prohrál 4:15), dokázal Timem Stapletonem snížit na 4:3. Střelci nahrával vleže zpoza branky Blake Wheeler.

Tři minuty před druhou sirénou vrátil Pittbsburghu dvoubrankové vedení Evgeni Malkin, který si zopakoval spolupráci s Chrisem Knitzem. Tentokrát nahrával druhý jmenovaný a v samostatném nájezdu na brankáře se objevil Malkin. Ten Pavelce překonal forehandovou kličkou, které předcházelo backhandové naznačení. Pro ruského útočníka gól znamenal čtvrtý bod v zápase. Do konce třetiny pak mohli skóre navýšit ještě Dustin Jeffrey a Matt Cooke.

Ve třetí třetině se gólostroj zápasu nezastavil a padlo v ní pět gólů, tři na straně Pittsburghu, dvě pak vsítil Winnipeg.

Za Penguins se jako první prosadil Richard Park, který tečoval střelu od modré v podání Brookse Orpika. Na změnu směru střely nedokázal Ondřej Pavelec zareagovat.

O tři minuty později se z gólu radoval navrátilec do sestavy Jordan Staal. Ten si ihned ze střídačky najel mezi kruhy, kam dostal přihrávku o Pascala Dupuise a s přehledem poslal koutouč do sítě. Na začátku akce výborně vybojoval puk u mantinelu Matt Cooke.

Poslední gól vstřelili Penguins v přesilové hře po obrovské skrumáži před brankou. Tím, kdo nakonec poslal puk za brankovou čáru byl Kristopher Letang.Asistenci si připsali i Evgeni Malkin a Chris Kunitz. Připsali si tak pátý respektive čtvrtý bod v zápase.