Crosby show je zpět!

Zatímco byl Sidney Crosby obklopen novináři, Evgeni Malkin seděl sám, nikým nerušen. Crosby show se po přestávce opět vrací ? útočník Penguins vynechal celkem 21 utkání ? a Malkin, první hvězda měsíce února, byl rázem odsunut na vedlejší kolej. Ruskému útočníkovi však úbytek pozornosti nevadí.

"Nic se nemění," řekl Malkin po včerejším vítězství 2:0 nad Tampou Bay. "Akorát si mě teď novináři nebudou tolik všímat."

Jeden z nevýřečnějších hráčů Penguins, Maxime Talbot, tři minuty před koncem třetí třetiny konečně zlomil bezbrankový stav a jeho desátý gól v sezóně se stal vítězným. Crosby si na jeho trefě připsal asistenci, čímž si poprvé od 14. ledna připsal v ligovém zápase kanadský bod.

"Jsem rád, že to mám za sebou," okomentoval Crosby svůj nečekaný návrat.

Talbot také asistoval u Malkinova pojišťovacího gólu do prázdné brány. Ruský útočník si sice připsal 38. gól sezóny, avšak Ovečkina na čele kanadského bodování však zatím nedohnal. Brankář Marc-Andre Fleury zastavil 35 střel a připsal si třetí shutout sezóny.

"Vyhrál nám zápas," řekl trenér Michel Therrien o Fleurym, který se v zápase NHL objevil od 6. prosince teprve podruhé. "Už ani nevím, kdy se mu naposledy takhle dařilo. Kdyby nás nepodržel, tak jsme mohli dostat osm gólů."

Crosby nakonec odehrál 22 minut a osm sekund, když nastupoval společně s Talbotem a Pascalem Dupuisem. Na rozehrání pro play-off mu zbývá patnáct zápasů. "Ke konci zápasu mi začaly docházet síly," řekl Crosby. "Stále nejsem ve formě."

Therrien řekl, že s Crosbyho příchodem nebudou žádné další změny v sestavě. Evgeni Malkin, který hraje o svou první Art Ross Trophy, bude i nadále nastupovat společně se Sýkorou a Ryanem Malonem. Malkin si bez Crosbyho přítomnosti v 21 zápasech připsal 36 bodů.
Crosby doufá, že se mu bude dařit i nadále. "Nemusí se ničeho obávat," řekl. "Stačí, když bude hrát jako předtím. Podle mě má stále velkou šanci."

Therrien uvedl, že ho Crosby o svém návratu informoval v pondělí večer, tedy po kondičním tréninku v Mellon Aréně. Proti Lightning se Crosby 18. ledna zranil, proti Lightning se dnes v noci také vrátil. "Rozhodovaly dva faktory ? bolest a síla. Záleželo jak byl kotník silný a srostlý a jak jsem mohl trénovat bez omezení," řekl Crosby. "Minulý týden to již bylo v pořádku, což bylo velké plus."

Jeho návrat bude také jistě velkým plusem pro zraněními sužované Penguins, kteří i tak se statistikou 38-23-7 bojují o první místo ve Východní konferenci. "Jsem rád, že konečně vidíme světlo na konci tunelu," řekl Therrien.