V další přípravě podlehli Pens po nájezdech Torontu

68 sekund dělilo hokejisty Pittsburghu od toho, aby v základní hrací době svého čtvrtého přípravného zápasu porazili celek Toronta Maple Leafs. Proti tomuto scénáři byl ale Nazem Kadri, celková sedmička letošního draftu a hráč bojující o základní místo v sestavě Leafs. Ten nejprve v závěru utkání vyrovnal na 2:2 a pak proměněním samostatného nájedu rozhodl o výhře svého týmu.

Sestava Penguins byla ochuzena o hvězdy jakými jsou Sidney Crosby, Evgeni Malkin nebo Marc-Andre Fleury. Objevilo se v ní pouze pět hráčů, kteří v minulém ročníku hráli sedmý zápas finále Stanley Cupu.

Do zápasu nevstoupili Tučňáci vůbec špatně, už ve druhé minutě otevřel skóre Ryan Bayda. V třinácté ho pak následoval Chris Conner, to však bylo ze strany Pens, co se gólů týče, do konce zápasu vše.

O dvougólové vedení přišli v první půli druhé třetiny, kdy v jejich útočném pásmu zakombinovala řada nováčků Viktor Stalberg, Tyler Bozak and Christian Hanson. Gól vstřelil prvně jmenovaný.

Zvrat pak dokonal již zmiňovaný Kadri. V nájezdech byl kromě něj úspěšný i Lee Stempniak, za Pens nedali Jordan Staal a Chris Conner.

V utkání na sebe upozornil dvěma bitkami Paul Bissonnette, nejprve vyzval Jay Rosehilla a poté Francoise Beauchemina. Pět minut za bitku dostal i netypický rváč Jordan Staal, kerý si vyřizoval účty s Mike Komisarkem.

Příští přípravný zápas, už předposlední, sehrají Tučňáci ve čtvrtek na ledě Columbusu. V předchozím měření sil hraném před týdnem dokázali nad stejným soupeřem zvítězit 5:4 v prodloužení.