"Black and Gold" exhibici vyhrál zlatý tým 3:2

V městečku Wilkes-Barre, kde sídlí záložní tým Tučňáků, se znovu po roce odehrál exhibiční zápas s názvem "Black and Gold Game", který slouží jako poděkování místním fanouškům za celoroční přízeň.

Všichni hráči přípravného kempu se rozdělili do dvou týmů (černého a zlatého) a postavili se v exhibičním zápase proti sobě. Nakonec vyhráli i díky dvěma trefám Evgeni Malkina zlatí v poměru 3:2.

"Jsem rád, že jsem vydržel celý zápas. Koleno bylo v pořádku. Dostalo pár zásahů a vše vydrželo," pochvaloval si po zápase Malkin.

Zápas otevřel v sedmé minutě zlatý Joe Vitale, když z levé strany prostřelil brankáře Fleuryho, který v první třetině hájil branku černého týmu.

Asi o dvě minuty později dostal zlaté do dvougólového vedení Evgeni Malkin, který asi minutu po návratu na led po vyloučení využil přihrávku Steve Sullivana.

Černí ještě v první třetině, přesněji v její čtrnácté minutě, stihli zásluhou Jordana Staala snížit na 2:1. Kanadský útočník využil nabídnutý brejk a prostřelil zlatého Brenta Johnsona.

Druhá třetina pak skončila nerozhodně 1:1. O branky se postarali znovu Evgeni Malkin a Jordan Staal. Ve třetí třetině už gól nepadl.

"Měli jsme s Genem sázku. Ten, kdo dnes prohraje, rozváže a vyzuje tomu druhému brusle. Bohužel jsem prohrál a tak budu muset zítra před ním na kolena a vyzout ho," prozradil Staal.

Všechny branky obdrželi hlavní brankáři Penguins Fleury (20 zákroků) s Johnsonem (13 zákroků). Jejich náhrdníci Brad Thiessen a Scott Munroe zůstali nepřekonáni.